Kłopoty Griezmanna po meczu z PSG

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann PressFocus

Po blamażu Barcelony w meczu z Paris-Saint Germain (1:4) spadło sporo krytyki na Antoine’a Griezmanna. Co ciekawe, kontrowersje nie dotyczą kwestii czysto piłkarskich.

Wydawało się, że sytuacja Griezmanna w Barcelonie uległa znacznej poprawie. Od początku roku był jednym z najlepszych zawodników Ronalda Koemana, notując siedem bramek i osiem asyst we wszystkich rozgrywkach. Mecz z Paris-Saint Germain znowu sprawił, że o Francuzie mówi się w negatywnym kontekście.

Sprzeczka na boisku

Griezmann, jak i cała reszta drużyny Blaugrany, zagrał bardzo słabo przeciwko paryżanom. Media wychwyciły, że w trakcie spotkania bardzo mocno posprzeczał się z Gerardem Pique, używając, mówiąc eufemistycznie, mało parlamentarnych słów. Obrońca Barcelony zarzucał napastnikowi brak zaangażowania, a ten odpowiedział w gniewie, każąc Pique “spie*dalać”. Konflikt trwał dłuższą chwilę i interweniować musieli tacy gracze, jak Marc-Andre ter Stegen czy Clement Lenglet.

Pochwała kata Barcelony

Niekwestionowanym bohaterem spotkania był Kylian Mbappe, autor hat-tricka. Po spotkaniu Griezmann wypowiedział się w samych superlatywach w kontekście kolegi z reprezentacji.

Ostatnio był często krytykowany, ale tak jest, gdy prezentujesz tak wysoki poziom przez długi czas. Wierzę, że PSG ma gwiazdę na poziomie Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Musimy [Francuzi – przyp. red.] to wykorzystać i pogratulować mu, bo rozegrał świetny mecz – powiedział o koledze z reprezentacji Griezmann, co nie spodobało się jego kolegom z Barcelony.

Wyjazd do Francji

Po spotkaniu Ronald Koeman dał zawodnikom dwa dni wolnego, a Griezmann natychmiast postanowił wylecieć do ojczyzny. Mediom nie spodobał się sam fakt “ucieczki” na kilka godzin po historycznym blamażu, ale też fakt, że Francuz podróżował w trakcie godziny policyjnej, gdy powinien pozostać w domu.

W szatni Barcelony pojawiają się wątpliwości przez fakt, że zespół jest już niemal poza grą o jakiekolwiek trofeum, a takie sytuacje jedynie utrudniają, i tak niezwykle skomplikowaną, sytuację.

Komentarze