Kłopoty kadrowe Barcy przed derbami?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona za tydzień zmierzy się w derbowym starciu z Espanyolem Barcelona. Wygląda na to, że Duma Katalonii będzie musiała sobie radzić w tym meczu bez Luisa Suareza i Ousmane Dembele, donoszą hiszpańskie media.

Czytaj dalej…

Suraez nie dokończył ostatniego meczu ligowego Barcy, co było podyktowane kontuzją kostki. Diagnoza była taka, że czas leczenia Urugwajczyka może potrwać 10-15 dni.

Ernesto Valverde ma podjąć decyzję o tym, czy Suarez będzie mógł zagrać przeciwko Espanyolowi po spotkaniu ze sztabem medycznym, co będzie miało miejsce w ośrodku treningowym mistrzów Hiszpanii.

Z kolei Francuz Dembele ostatnio był wyłączony z gry w meczach przeciwko Olympique Lyon i Realowi Betis, co pozwala przypuszczać, że zawodnik może z powodu kontuzji nie być gotowy także na spotkanie derbowe.

Pod znakiem zapytania stoi również występ Leo Messiego, który po powrocie z Argentyny odczuwał bóle pachwiny. Niewykluczone jednak, że sztabowi Blaugrany uda się doprowadzić piłkarza do pełni zdrowia, w czym kluczowy może okazać się fakt, że selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni zgodził się, aby Messi wziął udział w jednym marcowym spotkaniu drużyny narodowej.

Komentarze