Valencia przedłużyła kontrakt z utalentowanym golkiperem

Giorgi Mamardaszwili
Giorgi Mamardaszwili Pressfocus

Stabilizuje się powoli sytuacja w Valencii, która latem zbilansowała swoją kadrę i w rozgrywkach La Liga radzi sobie coraz lepiej. W poniedziałek klub oficjalnie ogłosił przedłużenie umowy z podstawowym golkiperem zespołu – Giorgim Mamardaszwili. Gruzin podpisał kontrakt do czerwca 2027 roku.

  • W ubiegłym sezonie Giorgi Mamardaszwili wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Valencii
  • Klub jest bardzo zadowolony z postępów Gruzina i postanowił przedłużyć z nim kontrakt
  • 21-latek w poniedziałek parafował nową umowę

Valencia stawia na młodego Gruzina

Wobec licznych urazów i nieregularnej formy Jasepra Cilessena, już w trakcie ubiegłego sezonu Giorgi Mamardaszwili wywalczył sobie miejsce między słupkami Valencii. Latem doszło do zmiany trenera, jednak nowy szkoleniowiec – Gennaro Gattuso również chce stawiać na 21-latka, który prezentuje wysoką formę także na starcie rozgrywek 2022/23. 

Jak na razie Gruzin zachował w tym sezonie dwa czyste konta, jednak swoimi interwencjami wielokrotnie ratował zespół z opresji. Sztab szkoleniowy jest zadowolony z jego postawy, dlatego klub zdecydował się na przedłużenie z nim współpracy. W poniedziałek Nietoperze oficjalnie potwierdziły podpisanie nowej umowy przez Mamardaszwiliego. 21-latek podpisał kontrakt do czerwca 2027 roku. 

Valencia po sześciu kolejkach zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w La Liga. Zespół nie strzela wiele bramek, ale traci też stosunkowo niewiele. Na tym etapie rozgrywek Nietoperze straciły jedynie pięć bramek. Jest to wynik lepszy m.in. od Realu Madryt, czy Atletico Madryt.

Czytaj też: Jest nowy kandydat do zastąpienia Busquetsa. Barcelona liczy, że uda się go pozyskać w ramach wolnego transferu

Komentarze