Real Madryt poszuka rezerwowego golkipera

Andrij Łunin
Andrij Łunin Pressfocus

Thibaut Courtois jest niekwestionowanym numerem jeden w bramce Realu Madryt. Wątpliwości wzbudza jednak jego zastępstwo. Dziennikarze Sportu przekazali, że władze Królewskich planują w przyszłym sezonie wypożyczyć Andrija Łunina, by ten mógł się ogrywać w innym klubie.

  • Andrij Łunin dysponuje sporym potencjałem, który obecnie marnuje się na ławce Realu Madryt
  • Klub chciałby dać mu szansę na wypożyczeniu, by Ukrainiec mógł ogrywać się grając regularnie w innym klubie
  • Warunkiem takiego scenariusza jest wcześniejsze przedłużenie umowy z 23-latkiem

Real Madryt chce dać Łuninowi szansę na ogrywanie się

Real Madryt w tym sezonie może wciąż liczyć na Thibauta Courtoisa, który regularnie wykazuje się znakomitymi interwencjami. Belg jest niekwestionowanym numerem jeden, dlatego klub rozważa znalezienie dla niego godnego rezerwowego. Andrij Łunin chciałby się dalej rozwijać, dlatego też klub planuje w przyszłym sezonie wypożyczyć go do innego zespołu. 

Dziennikarze Sportu przygotowali listę bramkarzy, którzy mogliby trafić do klubu w roli rezerwowych. Wśród nich wymienia się głównie wychowanków klubu, którzy grają obecnie w innych zespołach. Są to m.in. Kiko Casilla, Diego Lopez, którzy nie są skreślani, mimo swojego wieku. Do tej roli pasują też Fernando Pacheco, Ruben Yanez czy Tomas Mejias.

Warunkiem jest przedłużenie przez Łunina kontraktu, który wygasa w czerwcu 2024 roku. Wówczas Ukrainiec otrzyma szansę na wypożyczeniu, by w przyszłości móc zostać zawodnikiem pierwszego zespołu.

Także u nas: Kluczowe dni dla przyszłości skrzydłowego Realu

Komentarze