Klub Premier League chce Isco

Isco
Isco PressFocus

The Telegraph podaje, że Arsenal spróbuje sprowadzić w styczniu pomocnika Realu Madryt, Isco.

Mowa jednak tylko o wypożyczeniu do końca sezonu. Rozmowy są w początkującym stadium, ale Isco jest kreatywnym pomocnikiem, jakim chciałby wzmocnić swój skład Mikel Arteta.

Trudna sytuacja

Kilka tygodni temu do mediów przedostała się informacja, że sam zawodnik chętnie opuściłby Madryt. Isco jest w tym sezonie jedynie rezerwowym dla Zinedine’a Zidane’a. 28-latek rozpoczął jedynie trzy ligowe spotkania od pierwszych minut. Jego rola zmniejszyła się jeszcze bardziej, gdy francuski trener do minimum ograniczył typowe dla siebie rotacje. Pozbawiony ich skład wygrał sześć meczów z rzędu. Hiszpan w tych spotkaniach pojawił się na boisku tylko dwukrotnie, wchodząc z ławki przeciwko Athletikowi Bilbao (3:1) oraz Granadzie (2:0).

Na pomoc Kanonierom

Isco miałby Arsenalowi dać kreatywność, której brakuje drugiej linii londyńskiej ekipy. Mikel Arteta jest wielkim fanem zawodnika Realu i wierzy, że na Wyspach 28-latek mógłby wrócić do formy, która pozwoliłaby mu powalczyć o wyjazd na nadchodzące mistrzostwa Europy. Właśnie to w głównej mierze motywuje pomocnika do odejścia z Madrytu.

Veto Zidane’a

Hiszpański AS donosi jednak, że Real Madryt nie przeprowadzi zimą żadnych transferów. Nikt nie przyjdzie – nawet powrót Takefusy Kubo z wypożyczenia jest niemożliwy, a Zidane nie chce się też nikogo pozbywać. Uważa, że jest w stanie doprowadzić do dobrej dyspozycji wszystkich obecnych graczy, a ci są mu potrzebni w przepełnionym spotkaniami sezonie.

Kontrakt Isco obowiązuje do lipca 2022 roku. Gra dla Realu od 2013 roku. W barwach Królewskich sięgnął po cztery Ligi Mistrzów i dwa mistrzostwa Hiszpanii.

Komentarze