Klub z Ligi Mistrzów chce gracza Barcelony

Oscar Mingueza
Oscar Mingueza Pressfocus

Oscar Mingueza nie znajduje się w planach Xaviego. Barcelona szuka kupca na Hiszpana. Piłkarzem interesują się np. kluby z Bundesligi.

  • Barcelona ma latem wzmocnić środek obrony
  • Na miejsce w składzie nie może liczyć Oscar Mingueza
  • Hiszpan znalazł się na liście transferowej

Niechciany gracz ma kilka opcji

Barcelona chce walczyć o najwyższe cele w sezonie 2022/2023. Do tego potrzebuje silniejszej kadry, a z pewnością większej jakości na pozycji środkowego obrońcy. Blaugrana ma kłopot ze stoperami, ponieważ część z nich nie spełnia standardów Xaviego, a nie śpieszy im się do opuszczenia Camp Nou. Takimi graczami są Francuzi, czyli Clement Lenglet oraz Samuel Umtiti.

Szans na granie w podstawowym składzie nie ma też Oscar Mingueza. Jego sytuacja różni się jednak od wyżej wymienionych graczy. Hiszpan jest wychowankiem Barcelony, więc klub nie musiał za niego płacić, a co za tym idzie, nie zmarnował pieniędzy na transfer. Ponadto jego pensja jest znacznie niższa od tej, którą mają Lenglet i Umtiti.

Mingueza rozumie, że nie będzie dla niego miejsca w składzie Xaviego, który poinformował o tym piłkarza osobiście. Hiszpan przyjął to do wiadomości i nie zamierza zostać na Camp Nou za wszelką cenę. Klub chce go sprzedać i szuka chętnych. Zainteresowanie 23-latkiem wyrażają ekipy z La Ligi, między innymi: Valencia, Getafe, czy Elche. Problemem może okazać się kwota, której oczekuje Blaugrana.

Za transfer Minguezy trzeba zapłacić około pięć milionów euro. To odstrasza trochę hiszpańskie kluby, co z kolei jest szansą dla przedstawicieli Bundesligi. Gracza obserwują Eintracht i Hoffenheim. Drużyna z Frankfurtu zagra w Lidze Mistrzów, więc dostanie z tego tytułu sporo pieniędzy. Cześć z nich może chcieć przeznaczyć właśnie na transfer hiszpańskiego defensora.

Czytaj także: Barcelona chce pozyskać trzech nowych piłkarzy

Komentarze