Real Betis szykuje już zimowy transfer

Houssem Aouar
Houssem Aouar Pressfocus

Real Betis latem miał spore problemy finansowe, przez co nie mógł długo poradzić sobie z rejestracją nowych zawodników. Sytuacja jest już ustabilizowana, a według dziennikarzy Estadio Deportivo, klub wytypował już pierwszy cel na zimowe okno transferowe. Jest nim pomocnik Olympique Lyon – Houssem Aouar.

  • Latem Real Betis próbował pozyskać z Olympique Lyon Houssema Aouara, jednak na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe
  • Verdiblancos nie zrezygnowali z transferu pomocnika, po którego chcą ruszyć zimą
  • Kontrakt 24-latka wygasa wraz z końcem sezonu, co stawia Lyon w trudnym położeniu

Nie udało się latem, wróci po Aouara Betis zimą

Wobec restrykcyjnych przepisów La Liga w kwestii limitów płacowych, Real Betis miał przed sezonem spore problemy z rejestracją nowych zawodników. Aby w klubie zachowana była płynności finansowa należało sprzedać Marca Bartrę, który wylądował w Trabzonsporze. Sprowadzono jednak w drugą stronę kilku jakościowych piłkarzy, a Verdiblancos dobrze rozpoczęli kampanię 2022/23. 

Sztab szkoleniowy Realu Betis chciałby mimo wszystko wzmocnić zimą drugą linię, aby skład miał odpowiednią głębię a klub dalej z powodzeniem mógł rywalizować na kilku frontach. Wytypowany już nawet kandydata do transferu. Jak przekazali dziennikarze Estadio Deportivo, jest nim Houssem Aouar z Olympique Lyon. 

Pomocnik Olympique Lyon nie cieszy się zaufaniem trenera, a w tym sezonie wystąpił tylko w 1. kolejce Ligue 1. Inna sprawa, że stracił też kilka spotkań z powodu kontuzji. 24-latek jest otwarty na opuszczenie Lyonu, a nadzieję na finalizację transferu najszybciej jak będzie to tylko możliwe ma Betis. 

Kontrakt Francuza wygasa wraz z końcem sezonu co oznacza, że od stycznia będzie on już mógł negocjować z innymi zespołami. Real Betis próbował pozyskać go już zimą, jednak Olympique Lyon domagał się za niego 15 milionów euro, na co nie było stać klubu z Sevilli.

Czytaj też: Stoper Seviili bliski powrotu na boisko

Komentarze