Kluby La Liga rozpoczynają treningi grupowe

La Liga
La Liga

Kluby dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Hiszpanii mogą dziś rozpocząć treningi grupowe, z maksymalną liczbą dziesięciu zawodników – poinformowała La Liga.

Czytaj dalej…

To kolejny etap przygotowań do wznowienia obecnego sezonu, co według planów, ma nastąpić w okolicy połowy czerwca. Wznowienie treningów grupowych może być realizowane przez wszystkie kluby, bez względu na fazę znoszenia obostrzeń w regionach, w których się znajdują.

– Dobrze byłoby, aby wszystkie procedury treningowe były na równych zasadach. To bardzo ważne, aby każdy klub miał taką samą szansę na bycie w dobrej formie. Nie jest to konieczne, ale bardzo ważne i cieszymy się, że tak będzie – powiedział prezydent La Liga Javier Tebas.

La Liga będzie grała codziennie?

Tebas jest także pozytywnie nastawiony do możliwości rozgrywania spotkań każdego dnia. – Mam na to nadzieję. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów z graniem w poniedziałki przez jedenaście kolejek, które pozostały nam do rozegrania. Mam nadzieję, że Hiszpańska Federacja Piłkarska podejdzie do tego rozsądnie, ponieważ jest to dla nas bardzo ważne, aby móc zapewnić krajowym i międzynarodowym nadawcom, jak i kibicom na całym świecie, piłkę nożną w jak największą liczbę dni i jednocześnie zapewnić jak najmniej przeszkód – dodał.

Komentarze