Dziennik dementuje – nie ma porozumienia między Barceloną i Atletico

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann Pressfocus

Sytuacja Antoine’a Griezmanna jest w ostatnich tygodniach powodem sporu miedzy FC Barceloną i Atletico Madryt. Francuz z uwagi na zapisy w kontrakcie wystawiany jest dopiero w końcówkach meczów, gdyż Rojiblancos chcą w ten sposób uniknąć obowiązku wykupienia go z Barcelony. Hiszpańskie media informowały, że oba kluby w ostatnich dniach wypracowały porozumienie odnośnie kwoty wykupu napastnika. Doniesienie te zdementował dziennik Sport

  • FC Barcelona i Atletico Madryt spierają się obecnie o Antoine Griezmanna
  • Atletico chce uniknąć płacenia jego klauzuli wykupu, dlatego zawodnik wprowadzany jest na boisko dopiero w drugich połowach meczów
  • Działanie to nie podoba się Barcelonie, która wkroczyła z Rojiblancos na drogę sądową
  • Wbrew wcześniejszym doniesieniom, kluby nie osiągnęły na razie żadnego porozumienia w tej sprawie

Griezmann więźniem własnego kontraktu

Antoine Griezmann został wypożyczony z FC Barcelony do Atletico Madryt na dwa lata z obowiązkiem wykupu za 40 milionów euro. W umowie zawarto jednak klauzule w związku z którą, wykupienie napastnika stanie się obowiązkowe jeśli rozegra on przynajmniej 45 minut w 50 procentach meczów. Ponieważ nie doprecyzowano, czy chodzi o wszystkie spotkania na przestrzeni dwóch sezonów, czy też dotyczy to każdego z osobna, zespół z Madrytu podjął specjalne kroki względem przyszłości Griezmanna. 

W obecnym sezonie Francuz melduje się na boisku za każdym razem z ławki rezerwowych, wchodząc w okolicach 60 minuty. Jest to ściśle związane właśnie z zapisami w umowie. Zarząd Atletico nie chce płacić aż 40 milionów, dlatego w ten sposób stara się uniknąć obowiązku wykupienia go. Takie działanie nie spodobało się Blaugranie, która skierowała sprawę do sądu. Prawnicy nie są jednak pewni, po czyjej stronie leży racja, dlatego kluby pracują nad osiągnięciem porozumienia w kwestii kwoty wykupu Griezmanna. 

W ostatnich dniach media informowały, jakoby Barca i Atletico uzgodniły cenę za 31-latka na poziomie 25 milionów euro. Doniesienia te zostały zdementowane przez dziennik Sport. Zdaniem jego dziennikarzy, kluby nie zawarły żadnej ugody w tej kwestii, a spór nie został zażegnany.

W tej sytuacji najmocniej cierpi zawodnik, który poniekąd stał się więźniem własnego kontraktu. Reprezentant Francji nie figuruje w planach Xaviego, który jasno podkreślił w rozmowie z mediami, że postrzega Griezmanna jako zawodnika Atletico Madryt.

Czytaj dalej: FC Barcelona przedłuży kontrakt z wielkim talentem, w umowie zapisana kosmiczna klauzula

Komentarze