Koeman chce kolejnego napastnika

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Mimo, że Ronald Koeman jest świadomy bardzo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się Barcelona, trener chciałby nowego napastnika. Holender podkreśla, że w obliczu kontuzji Sergio Aguero, Ousmane’a Dembele i Ansu Fatiego oraz odejścia Leo Messiego, w zespole znajduje się niewystarczająca liczba atakujących.

  • Barcelona wciąż znajduje się w opłakanej sytuacji finansowej. Dopiero w sobotę udało się jej zarejestrować Depaya oraz Garcię, co pozwoli wykorzystywać ich w meczach La Ligi
  • Mimo, że Ronald Koeman jest świadomy trudności, chciałby, by klub pozyskał jeszcze jednego napastnika

“Sprowadzimy napastnika, jeżeli pozwoli na to finansowe fair play”

Ronald Koeman wziął udział w pierwszej konferencji przedmeczowej w nowym sezonie La Ligi. Jak zwykle szczery szkoleniowiec wypowiedział się na temat niewystarczającej liczby napastników w swojej drużynie.

Prawdą jest, że patrząc na nasz zespół pozycja po pozycji, brakuje nam napastników. Ansu Fati, Ousmane Dembele, Sergio Aguero czy Philippe Coutinho to czterej zawodnicy wysokiej klasy. Ale nasza ławka jest bardzo krótka, dlatego rozmawiamy o potencjalnych wzmocnieniach. Ci gracze, których mamy, nam odpowiadają, bo mają różne atuty, ale potrzebujemy większej konkurencji. Każdy trener chce mieć jak najsilniejszy zespół. Jeżeli pozwoli na to finansowe fair play, możliwe, że kupimy jednego napastnika – powiedział Koeman. Problemem Dumy Katalonii jest też plaga kontuzji. Fati, Dembele czy Aguero jeszcze przez dłuższy czas nie będą do dyspozycji trenera.

W sobotę Barcelona poinformowała, że zarejestrowała Memphisa Depaya, Erica Garcię oraz Reya Manaja. Było to możliwe dzięki znaczącej obniżce pensji Gerarda Pique.

Doskonale znamy sytuację finansową klubu. Potrzebujemy pomocy pod każdym względem. Musimy podkreślić postawę Pique, Sergiego Roberto, Sergio Busquetsa czy Jordiego Alby. Wszyscy, którzy są tu od lat, chcą pomóc Barcelonie ekonomicznie. To pokazuje, że to ludzie stąd – wyznał Holender. Stoi to w niejakiej sprzeczności z doniesieniami mediów, wedle których Jordi Alba i Sergio Busquets nie zamierzają obniżać swoich pensji. Tymczasem Roberto w rozmowie z katalońskim Sportem przyznał, że rozmawia z klubem nad odnowieniem kontraktu na obniżonych warunkach.

Duma Katalonii rozpocznie sezon La Ligi już w niedzielę. Barcelona rozpocznie erę post-Messi pojedynkiem z Realem Sociedad.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze