Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. PressFocus

Koeman debiutuje w nowej roli. “Mam nadzieję, że będę spał spokojnie”

Szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman uważa, że ostatnie dwie porażki nie będą miały wpływu na drużynę Realu Madryt w sobotnim El Clasico, które odbędzie się na Camp Nou. – Oba zespoły są pod dużą presją. Wyniki ostatnich meczów nie będą miały znaczenia – mówił Holender podczas piątkowej konferencji prasowej.

Czytaj dalej…

– Real Madryt to wspaniała drużyna, która ma zawodników, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z presją. Nie sądzę, aby wpływ na nich miało to, co ostatnio im się przytrafiło. W przypadku każdego zespołu czy trenera jest tak, że kiedy popełniasz błędy, to chcesz je później poprawić. Nie zabraknie im motywacji. Ich zawodnicy mają duże doświadczenie w tego typu spotkaniach – kontynuował Koeman.

Liczy się forma, a nie wiek

Na jaką jedenastkę w sobotnie popołudnie postawi szkoleniowiec Dumy Katalonii? – Dla mnie najważniejsza jest forma każdego zawodnika. Młodzi zawodnicy, jeżeli chcą zdobyć doświadczenie, muszą wygrywać mecze. Jutro postawię na najlepszą możliwą jedenastkę i wiek piłkarzy nie będzie miał na nią wpływu – mówił Koeman.

Wiele wskazuje na to, że do dyspozycji Ronalda Koemana będzie Jordi Alba. Obrońca, który ostatnio zmagał się urazem uda, znalazł się w meczowej kadrze. – Ostatnie słowo będzie należało do samego zawodnika, ponieważ on wie, czy będzie w stanie zagrać, czy nie. Muszę również porozmawiać z lekarzami. Zobaczymy, jak zareaguje na dzisiejszy trening, ale ma szansę na występ – kontynuował szkoleniowiec Barcelony.

Koeman był również pytany o to, czy w składzie znajdzie się miejsce dla Antoine’a Griezmanna. – Ma szansę zagrać jak każdy inny. Nie powinniśmy jednak przed każdym meczem omawiać jego sytuacji. Chcemy, aby wszyscy byli na jak najwyższym poziomie. Drużyna jest najważniejsza, a jutro postawimy na najlepszą możliwą jedenastkę, aby wygrać mecz – dodał.

Pierwsze El Clasico w roli trenera

Dla Ronalda Koemana będzie to debiut w El Clasico w roli trenera. W przeszłości miał okazję występować przeciwko Realowi Madryt jako zawodnik. W roli trenera drużynę przeciwko Królewskim poprowadził tylko raz. Miało to miejsce 12 lat temu, gdy był szkoleniowcem Valencii.

– Mam nadzieję, że będę spał spokojnie. Oczywiście to coś innego. Najlepszą rzeczą jest udział w takim klasyku na boisku, a nikt nie może być jego bliżej niż trener. Wiąże się to także z dużą presją, ale jestem w tym sporcie od wielu lat. Czeka nas ważne spotkanie przeciwko naszemu głównemu rywalowi, ale jestem przekonany, że poradzę sobie z presją i będę spał spokojnie – mówił podczas konferencji prasowej.

– Nie wydaje mi się, żeby wiele się zmieniło. Jedyna zmiana, jaka nastąpiła to brak publiczności. Reszta jest taka sama. To dwie drużyny, które zawsze muszą walczyć o tytuł – kontynuował.

Koeman był również pytany, czy pamięta spotkania z Realem w roli zawodnika: – Pamiętam mecz wygrany 5:0, w którym strzeliłem piękną bramkę. Pamiętam też pierwszy, w którym zagrałem i w którym wykorzystałem dwa rzuty karne. Jeden musiałem powtórzyć, więc defacto trzy razy trafiłem do siatki, choć ostateczny wynik to 2:1 – dodał.

Komentarze