Koeman docenia Real Sociedad. “Mogą walczyć o tytuł La Liga”

Real Sociedad
Real Sociedad PressFocus

Real Sociedad jest po rozegraniu trzynastu kolejek niespodziewanym liderem La Liga. Zdaniem trenera Barcelony, Ronalda Koemana, Baskowie mogą liczyć się w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Oba kluby spotkają się w środę wieczorem na Camp Nou.

Drużyna z Anoeta jest liderem tabeli i ma tyle samo punktów co dwa kluby z Madrytu. Warto mieć przy tym na uwadze, że Atletico rozegrało dwa mecze mniej. Podobnie jest w przypadku Barcelony. Duma Katalonii po jedenastu spotkaniach jest ósma w stawce i ma w dorobku 17 punktów. Blaugrana zbliży się do lidera, jeżeli wygra w środę na własnym boisku bezpośrednie starcie z tym rywalem.

Trener Ronald Koeman przyznaje jednak, że nie spodziewa się łatwej przeprawy. – Zakładam, że będzie to ładny i otwarty mecz. Zarówno my, jak i nasi rywale lubimy grać pressingiem i dominować. W poprzednim sezonie Baskowie mieli szansę przeciwko nam wygrać i spodziewamy się, że znów postawią nam trudne warunki gry – zaznaczył Koeman.

Koeman widzi w Sociedad poważnego rywala

Trener Barcelony przyznaje, że docenia pracę szkoleniowca Realu Sociedad, Imanola Alguacila. Przybył on do klubu w grudniu 2018 roku, a od tego czasu zespół notuje nieustanny progres i gra w europejskich pucharach.

Koemana zapytano też o to czy jego zdaniem Real Sociedad jest w stanie podołać trudom sezonu i włączyć się do walki o mistrzostwo Hiszpanii. – Moim zdaniem, przynajmniej na ten moment, wydaje się to możliwe. Real gra dobrze i wygrywa, w tym co ważne na wyjazdach. Zobaczymy jednak jak sprostają trudom sezonu i grze na kilku frontach, w tym w Europa League – zaznaczył Koeman.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 02:05.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze