Koeman gasi zapał kibiców: nie zdobędziemy wielu trofeów

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman wziął udział w konferencji przed meczem Barcelony z Athleticiem. Przyznał, że jego zespół nie ma jakości, by sięgać po puchary.

Barcelona znajduje się dziesięć punktów za Atletico w La Lidze, odpadła już z Superpucharu Hiszpanii, a w Lidze Mistrzów zmierzy się z Paris-Saint Germain.

Mówiłem to już kilka razy. To dla nas sezon wielu zmian, wprowadzamy młodych zawodników. Barcelona w tym momencie nie jest w stanie zdobyć wielu trofeów. Musimy być realistami na temat naszej sytuacji i zmian, jakie zachodzą. Będziemy walczyć, ale musimy trzeźwo oceniać naszą sytuację – powiedział Ronald Koeman.

Ostatnio głośno w hiszpańskich mediach jest na temat Erica Garcii i jego transferu do Barcelony. Jest on już praktycznie pewny, nie wiadomo natomiast, czy Hiszpan powróci do swego macierzystego klubu już teraz, czy dopiero w lecie.

To zawsze ważne, by mieć w klubie kogoś pracującego nad poprawą składu. Jeżeli nie dojdzie do tego już teraz, to poczekamy do lata. Nie zajmuję się tym, bo to praca dla klubu. Piłkarze też nie powinni, bo rozmawiamy z nimi codziennie, dostają okazje w meczach. To zdarza się w każdym klubie i nie uważam tego, za problem. Rozmawiałem z Pepem Guardiolą w dniu jego urodzin, ale nie rozmawialiśmy o Ericu Garcii, bo to nie należy do mojej pracy – skomentował Hoelnder. – Z pewnością do nas dołączy latem. Jeśli nie uda się tej transakcji sfinalizować wcześniej, zaakceptujemy to – dodał.

Skomentował też obecną sytuację zespołu w La Lidze oraz Lidze Mistrzów.

Znamy naszą sytuację ligową, jest skomplikowana. Dopóki będziemy mieć jakiekolwiek szanse, będziemy starać się zwyciężyć. W Lidze Mistrzów jest więcej rywalizujących zespołów i nie ma wyraźnego faworyta. Wiemy, że czeka nas dwumecz z PSG i spróbujemy przejść dalej. Jesteśmy Barceloną, więc musimy celować w trofea, ale musimy pozostać realistami – zakończył szkoleniowiec.

Blaugrana w niedzielę podejmie u siebie Athletic Bilbao. To właśnie z Baskami Barcelona przegrała w finale Superpucharu Hiszpanii dwa tygodnie temu.

Komentarze