Koeman: jestem bardzo zawiedziony wynikiem

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Barcelona przegrała czwarty raz z rzędu z Realem Madryt. Ronald Koeman jest zawiedziony porażką w El Clasico, ale nie traci wiary w zespół.

  • Ronald Koeman zabrał głos po przegranej 1:2 z Realem Madryt
  • Zdaniem holenderskiego trenera, jego zespół nie zasługiwał na porażkę
  • Opiekun katalońskiego klubu opowiedział , jak na klęskę w El Clasico zareagowali jego gracze

El Clasico zmorą Koemana

Barcelona do meczu z Realem Madryt podchodziła po dwóch zwycięstwach z rzędu, więc mogła mieć nadzieję na korzystny wynik przeciwko odwiecznemu rywalowi. Kataloński zespół zagrał nieźle, zwłaszcza do przerwy. Ostatecznie przegrał jednak 1:2. Co na temat El Clasico myśli Ronald Koeman?

W pierwszej połowie graliśmy dobrze, kontrolowaliśmy grę i mieliśmy okazje bramkowe. Mogliśmy objąć prowadzenie, ale było wręcz przeciwnie, bo to oni strzelili nam gola. Real mógł wtedy się bronić, a my nie wykreowaliśmy wystarczająco dużo szans. Zrobiliśmy, co mogliśmy. Jestem bardzo zawiedziony wynikiem, ze względu na to, jak pracowaliśmy jako zespół – powiedział opiekun Barcelony. Nie traci on jednak wiary w zespół.

Myślę, że mecz stał na wysokim poziomie. Rozegraliśmy dobrą pierwszą połowę i zasłużyliśmy na gola. Oni dobrze się bronili, a my nie mieliśmy zbyt wielu okazji na wyrównanie. Trzeba atakować i ryzykować. Wiemy, że Real bardzo dobrze gra z kontry. Uważam, że zespół wykonał dobrą pracę. Nie o taki wynik nam chodziło, ale musimy iść dalej – zapowiedział Ronald Koeman. Jak na porażkę zareagowali jego podopieczni?

Zawodnicy są rozczarowani, podobnie jak każdy kibic Barçy. Niestety taka jest sytuacja. To normalna reakcja. Musimy przeanalizować ten mecz i zobaczyć co zrobiliśmy dobrze. Dzięki wsparciu z trybun postawiliśmy się Realowi. To jednak nie czas na użalanie się, bo we środę gramy mecz – wyjaśnił holenderski trener.

Czytaj także: Carlo Ancelotti ocenił El Clasico

Komentarze