Koeman: jesteśmy silni fizycznie i pewni siebie

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Barcelona odwróciła wynik meczu z Realem Betis i wygrała 3:2. Kluczowy okazał się Lionel Messi, a Francisco Trincao zdobył swoją debiutancką bramkę w bordowo-granatowych barwach. Po spotkaniu Ronald Koeman nie krył zadowolenia.

Barcelona przegrywała do przerwy, ale ostatecznie pokonała Real Betis na Benito Villamarin. Goście od początku musieli radzić sobie z problemami, gdy po kilku minutach kontuzji dostał podstawowy środkowy obrońca, Ronald Araujo.

Mieliśmy na początku problemy związane z kontuzją Araujo. W jego miejsce pojawił się Frenkie De Jong i trzeba być przygotowanym na takie niespodziewane sytuacje. Wprowadziłem Frenkiego, a nie Samuela Umtitiego, bo potrzebowaliśmy zawodnika prawonożnego. W kontekście Araujo, więcej będziemy wiedzieć po poniedziałkowych badaniach – skomentował sytuację z początku meczu Ronald Koeman.

Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Leo Messi. Po przerwie wszedł na boisko i szybko zdobył bramkę, a później poprowadził kolegów do kolejnego wyjazdowego zwycięstwa z rzędu.

Zawsze rozmawiam z piłkarzami o ich stanie fizycznym i dziś zrobiłem to samo z Leo. Rozpoczął na ławce, ale później w kilka minut odmienił oblicze spotkania – powiedział Holender o swoim kapitanie. – Rotacje były po części następstwem tego, że w środę czeka nas półfinałowe starcie Pucharu Króla, ale najważniejszy jest odpoczynek dla poszczególnych graczy. Od początku stycznia rozegraliśmy 11 meczów, z czego 10 poza Camp Nou. Gdy zostawiasz kogoś na ławce rezerwowych, zawsze pojawia się pytanie, czy to na pewno dobry moment. W pucharze brakuje nam niewiele do ostatecznego triumfu, dlatego musimy dbać o świeżość zawodników – dodał trener.

Biorąc pod uwagę ligę i Puchar Króla, było to dziewiąte kolejne wyjazdowe zwycięstwo Barcelony. W poprzednich sezonach Blaugrana miała problem z odrabianiem strat, a teraz weszło jej to w nawyk.

Ostatnie wyniki z pewnością pomogły nam zachować wiarę, że potrafimy odwracać losy spotkań. Drużyna poprawia się w trakcie meczu, pokazujemy ambicję i charakter. Chcemy, by to trwało, bo będzie to niezwykle ważne w przyszłości – skomentował sytuację drużyny Koeman. – Zespół jest w dobrej kondycji fizycznej, a zawodnicy są bardziej pewni swoich zdolności. Mentalność jest ważna – dodał Holender.

Szkoleniowiec Barcelony docenił także Francisco Trincao, który pięknym uderzeniem zapewnił w niedzielę zwycięstwo. Był to debiutancki gol Portugalczyka w barwach Blaugrany.

To młody piłkarz, potrzebował czasu, by się zaadaptować. Ostatnio miał pecha, ale dziś był decydujący. To gol ważny nie tylko dla niego, ale dla całego zespołu, bo dał nam zwycięstwo – chwalił skrzydłowego trener.

Barcelona rozpoczęła już przygotowania do środowego meczu w półfinale Pucharu Króla, gdzie zmierzy się na wyjeździe z Sevillą. Następnie w lidze podejmie Deportivo Alaves.