Koeman komentuje grę trójką środkowych obrońców

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

FC Barcelona we wtorkowy wieczór stanęła na wysokości zadania i odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym lidze. Podopieczni Ronalda Koemana pewnie 3:0 pokonali na wyjeździe Real Valladolid. Duma Katalonii zagrała w tym meczu w nowym ustawieniu, z trzema środkowymi obrońca.

Choć szkoleniowiec może być zadowolony z tego, jak wyglądała gra jego zespołu, nie jest pewny, czy w przyszłości zdecyduje się na stosowanie takiego ustawienia.  – Dało nam to więcej pewności z tyłu. Widzieliśmy bardzo skupiony i poważny zespół. Stworzyliśmy sobie również wiele okazji do zdobycia gola. Nie wiem jednak, czy utrzymam ten system, czy nie – powiedział Koeman, cytowany przez AS. – Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy w prawie całym spotkaniu. Popełniliśmy jednak także kilka błędów posiadając piłkę – kontynuował.

Jednym z jaśniejszych punktów Barcelony w Valladolid był bez wątpienia utalentowany Pedri, który swój występ okrasił świetnym podaniem do Lionela Messiego przy trzeciej bramce.  – Jest bardzo dobrym zawodnikiem, ma bardzo dobry kontakt z Leo, dużo pracuje. Nie mając piłki również jest bardzo ważnym dla naszego zespołu, widzę w jego grze wiele dobrego. Ale powinniśmy pogratulować również innym zawodnikom – kontynuował.

Od pierwszej minuty w składzie Barcelony pojawił się Miralem Pjanić, który do tej pory nie miał zbyt wielu okazji do rozegrania pełnego spotkania. – Musiał czekać na swoją szansę, aby rozegrać pełne spotkanie. Rozegrał świetny mecz, dobrze kontrolował również defensywę – mówił holenderski szkoleniowiec.

W tym roku kataloński zespół czeka jeszcze jedno spotkanie. 29 grudnia (wtorek) zmierzy się z Eibar.

Komentarze