Koeman: młodzi gracze muszą wiedzieć, kogo powinni słuchać

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman wziął udział w konferencji przed meczem Barcelony z Valencią. Holender wypowiadał się na temat swojej przyszłości, a także o przedłużeniu umowy przez Pedriego czy negocjacjach z Ousmane’em Dembele.

• W niedzielę Barcelona rozegra spotkanie z Valencią
  • Przed nim w konferencji wziął udział były szkoleniowiec Nietoperzy i aktualny trener Blaugrany, Ronald Koeman

Koeman: spodziewamy się trudnego meczu

Przed przerwą reprezentacyjną Barcelona przegrała z Atletico (0:2) i oddaliła się od czołówki. Teraz musi wygrać z Valencią, jeżeli chce utrzymywać dystans.

Spodziewamy się trudnego meczu, jak zawsze, gdy mierzymy się z zespołem Pepe Bordalasa. Ważna będzie gra piłką i musimy się poprawić w grze obronnej. Wiemy, jak ważny jest to mecz – powiedział Ronald Koeman. Blaugrana znajduje się też w fatalnej sytuacji w grupie Ligi Mistrzów. – Najważniejsze jest dla mnie najbliższe spotkanie. Wiemy, że musimy zdobyć przeciwko Dynamo Kijów sześć punktów, ale będziemy się tym zajmować po meczu z Valencią – dodał Holender.

Niedawno Joan Laporta publicznie udzielił Koemanowi wsparcia, co odbiło się w Hiszpanii szerokim echem.

Zawsze staram się być spokojny, ale nie jest to łatwe. Trzeba zajmować się sprawami, nad którymi ma się kontrolę, jak choćby codzienne treningi. Jestem przyzwyczajony, że dużo mówi się o mojej przyszłości. W zeszłym sezonie też były momenty, gdy mówiło się tylko o trenerze. Prezydent okazał mi wsparcie i przedstawił, jak wygląda sytuacja. Wiem, że aby zachować posadę, muszę zwyciężać – powiedział przytomnie szkoleniowiec Dumy Katalonii.

“Młodzi gracze muszą wiedzieć, gdzie się znajdują”

Przerwa reprezentacyjna przyniosła sporo dobrych wieści w kwestiach personalnych. Pedri przedłużył kontrakt, a blisko powrotu do zdrowia są Sergio Aguero, Jordi Alba, czy Ousmane Dembele. Holender musiał zatem odpowiadać na wiele pytań dotyczących pojedynczych zawodników.

Bardzo cieszę się, że Pedri przedłużył kontrakt. Barcelona musi mieć takich graczy u siebie. Ma wielką przyszłość i stale pracujemy nad poprawą jego umiejętności. Młodzi gracze, jak on, muszą wiedzieć, gdzie się znajdują i kogo powinni słuchać. W niedzielę zadecydujemy, czy Ansu Fati wreszcie rozpocznie mecz w wyjściowym składzie. Clement Lenglet to wzór profesjonalisty, a to że gra rzadziej, to kwestia moich decyzji. Sergio Busquets zagrał świetnie w Lidze Narodów, ale nie można porównywać nakładania pressingu przez nas i reprezentację Hiszpanii. Musimy sprawić, by u nas czuł się podobnie swobodnie. Gavi udowodnił, że jest dojrzały ponad swój wiek. Ousmane Dembele pracuje na treningach. Ćwiczy z grupą, ale musi jeszcze poprawić pewne rzeczy. Trudno powiedzieć, czy będzie gotowy na mecz z Realem Madryt, to okaże się w najbliższych dniach. Sergio Aguero zagrał ostatnio 20 minut w sparingu i wygląda coraz lepiej – informował po kolei Koeman.

Początek spotkania Barcelony z Valencią zaplanowany jest na godzinę 21:00 w niedzielę.