Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Koeman narzeka na brak koncentracji

FC Barcelona w sobotnie popołudnie zanotowała już siódmy ligowy mecz w tym sezonie, w którym straciła punkty. Tym razem tylko zremisowała na Camp Nou 2:2 z Valencią. Szkoleniowiec katalońskiego zespołu Ronald Koeman narzekał na brak koncentracji, który miał przyczynić się do utraty bramek.

Pierwsza połowa sobotniego meczu zakończyła się remisem 1:1. Jako pierwsi na prowadzenie w tym meczu, po strzale Diakhaby’ego, wyszli goście, ale do wyrównania doprowadził Messi. W drugiej połowie drużyna Ronalda Koemana zdobyła drugiego gola, ale gościom udało się odrobić straty.

Jak Ronald Koeman skomentował sobotni mecz? – To było trudne spotkanie. Wróciliśmy do gry, ale powinniśmy być bardziej skoncentrowani. Mieliśmy szanse, ale nie byliśmy skupieni na pewnych elementach. Rywale dobrze się bronili. W drugiej połowie staraliśmy się rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść, ale nie stworzyliśmy sobie tylu okazji, ile chcieliśmy. Prowadząc 2:1 próbowaliśmy atakować, ale nie powinniśmy również zapominać o defensywie. Straciliśmy piłkę w niebezpiecznych obszarach – powiedział holenderski trener, cytowany przez dziennik Marca.

Barcelona po meczu z Valencią traci już osiem punktów do prowadzącego w tabeli Atletico Madryt, które ma również na koncie jedno spotkanie rozegrane mniej. Koeman wierzy jednak, że sytuacja może się jeszcze odwrócić.

– Nie pożegnaliśmy się jeszcze z tytułem. Straciliśmy jednak wiele punktów i jest to dla nas skomplikowany sezon. Za dwa miesiące sytuacja może być jednak zupełnie inna. Musimy walczyć o odrobienie strat – dodał Koeman.

– Chcieliśmy wygrać wszystkie spotkania. Problemem nie jest ten remis. Problem polega na tym, że wcześniej przegraliśmy cztery lub pięć spotkań, przez co ten remis jest gorszy – kontynuował szkoleniowiec katalońskiego zespołu.