Koeman: nie boję się o swoją przyszłość

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman wziął udział w konferencji przed meczem Barcelony z Granadą. Holender musiał odpowiadać na pytania dotyczące niedawnej porażce przeciwko Bayernowi Monachium, jak i swojej przyszłości.

  • Ronald Koeman wziął udział w konferencji przedmeczowej
  • Na niej wypowiadał się na temat swojej przyszłości w klubie, sytuacji kadrowej czy niedawnego meczu z Bayernem

“Rok temu Barcelona z Messim, Griezmannem i Suarezem przegrała 2:8”

Bayern Monachium pewnie wypunktował Barcelonę na Camp Nou (3:0), ale Ronald Koeman stara się patrzeć na pozytywy.

Rok temu Barcelona z Leo Messim, Antoine’em Griezmannem i Luisem Suarezem przegrała z Bayernem 2:8. Teraz kończyliśmy mecz z czterema nastolatkami na boisku, a w dodatku czekamy na Ansu Fatiego, który też ma osiemnaście lat. Powrót do 4-3-3? Jest wiele systemów, dzięki którym można wygrywać. Gdybyśmy zagrali z Bayernem bardziej otwarcie, porażka byłaby wyższa – ­uważa holenderski trener.

“Nie boję się o swoją przyszłość”

W ostatnich dniach głośno było o konflikcie między Joanem Laportą a Ronaldem Koemanem. Podobno Holender ma wygrać trzy najbliższe mecze, by zachować posadę, ale sam zainteresowany nie martwi się o swoją przyszłość.

Przed meczem z Bayernem pytaliście, czy przedłużę umowę. Nie może być tak, że teraz pytacie, czy boję się o swoją przyszłość. To nienormalne. Musimy poświęcić energię na to, na co mamy wpływ, czyli przygotowania do meczu. Nie wiem, czy moja pozycja jest zagrożona. Jestem spokojny. Wierzę, że powrócimy do wygrywania. Musimy odzyskać kontuzjowanych graczy. Wiem, że w Barcelonie zawsze trzeba zwyciężać, koniec końców najważniejsze są wyniki. Nie boję się o moją przyszłość. Zadecyduje prezydent – powiedział 58-latek.

Barcelona już w poniedziałek zmierzy się z Granadą. To właśnie w starciu z tym rywalem Katalończycy zaliczyli w zeszłym sezonie bolesną porażkę, po której wywalczenie mistrzostwa okazało się niemożliwe. Według doniesień mediów, by Koeman mógł być spokojny o swoją posadę, musi nie tylko pokonać Granadę, ale też Cadiz i Levante.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze