Koeman nie gryzie się w język. “Dla UEFA liczą się tylko pieniądze”

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman w dość zawoalowany sposób przyznał, że nie jest zwolennikiem Superligi, zgadzając się z tweetem Gerarda Pique. Jednocześnie przyznał, że dla UEFA najważniejsze są pieniądze, a nie zdrowie zawodników.

Koeman: nie chcę mówić o Superlidze, ale zgadzam się z tweetem Pique

Barcelona już w czwartek rozegra spotkanie przeciwko Getafe w ramach La Ligi. Jak można się było jednak domyślać, na konferencji prasowej Ronald Koeman musiał odpowiadać głównie na pytania związane z Superligą.

Nie chcę dużo mówić na ten temat. Zgadzam się z tweetem Gerarda Pique – powiedział Holender. Miał na myśli wpis środkowego obrońcy, który brzmiał: “Piłka nożna należy do kibiców. Dziś bardziej niż kiedykolwiek”.

Można to więc uznać za zawoalowaną krytykę wobec tworu, do którego dołączyła Barcelona. Jednocześnie Holender w ostrych słowach wypowiedział się na temat głównego przeciwnika Superligi, czyli UEFA.

Liczba meczów, w jakich gramy, jest niewiarygodna. Wszyscy mówią o Superlidze czy Lidze Mistrzów, ale UEFA nie zwraca uwagi na zawodników. Jedyne, co się dla nich liczy, to pieniądze. W lidze sytuacja jest podobna, w czwartek gramy o 22:00, a muszę przecież chronić moich graczy – powiedział dobitnie Holender.

W sobotę Barcelona sięgnęła po Puchar Króla, a teraz czeka ją osiem spotkań w lidze. Jeżeli wygrają wszystkie, zostaną mistrzami Hiszpanii.

Drużyna wróciła [z Sewilli, po finale Pucharu Króla – przyp. red.] z dużą pewnością siebie. Odpoczywali dwa dni, a fizycznie czują się bardzo dobrze. Dlatego wygraliśmy tak wiele meczów. W tej chwili nie musimy dużo trenować, dane fizyczne zawodników są imponujące. Wiemy, że przed nami trudny terminarz, ale jeśli wejdziemy na nasz poziom, możemy aspirować do wielu rzeczy. W Barcelonie zawsze jest presja. Musisz wygrywać i walczyć o tytuły. Mieliśmy wielki dystans do lidera, ale teraz jest czas, by udowodnić, że możemy sięgnąć po mistrzostwo – skomentował szkoleniowiec Blaugrany.

Starcie Barcelony z Getafe zamknie 31. kolejkę La Ligi. Mecz rozpocznie się w czwartek o godzinie 22.00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze