Koeman: nie zrobiliśmy wystarczająco wiele, by sięgnąć po tytuł

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman po przegranej Barcelony z Celtą Vigo (1:2), skutkującą brakiem matematycznych szans na mistrzostwo, otwarcie przyznał, że jego zespół nie był wystarczająco dobry, by sięgnąć po puchar.

Koeman: nie chcę się wypowiadać o mojej przyszłości, mistrz zostanie wyłoniony sprawiedliwie

Barcelona zanotowała w niedzielę siódmą ligową porażkę, która ostatecznie przekreśliła matematyczne szanse na walkę o tytuł. Po meczu z Celtą Vigo (1:2) wypowiedział się Ronald Koeman.

W pierwszej połowie graliśmy naprawdę dobrze. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania i kreowaliśmy okazje. Przeciwnik przeprowadził jedną akcję i od razu zdobył gola. Przez to schodziliśmy do szatni z remisem i było to trudne pod względem mentalnym. Po przerwie nie prezentowaliśmy się już tak dobrze, ale i tak mogliśmy wygrać mecz. Po stracie Clementa Lengleta straciliśmy jednak kolejną bramkę i zabrakło nam szczęścia – stwierdził Holender.

Media podają, że ten rezultat może oznaczać rychłe zwolnienie szkoleniowca.

Nie zamierzam odpowiadać na pytania odnośnie mojej przyszłości. Robiłem to przed meczem i nie będę się powtarzać – uciął temat sam zainteresowany.

Przyznał również, że Leo Messi pozostaje najważniejszym zawodnikiem Barcelony.

Mam nadzieję, że nie był to ostatni mecz Messiego na Camp Nou. Wciąż jest najlepszym zawodnikiem na świecie i nie sposób sobie wyobrazić gry bez niego. Strzelił już 30 goli w lidze, dały one Barcelonie mnóstwo punktów. Sam Leo musi wypowiedzieć się o swojej przyszłości – powiedział szkoleniowiec Blaugrany.

Na koniec Holender otwarcie, krytycznie podsumował sezon ligowy w wykonaniu swojej drużyny.

Nie sądzę, by ostatni rezultat był czymś odosobnionym. W meczu z Granadą mieliśmy okazję, by objąć prowadzenie w tabeli i zmarnowaliśmy ją w taki sam sposób. Musimy zaakceptować fakty. Mistrz zostanie wyłoniony sprawiedliwie. Nie zrobiliśmy wystarczająco wiele, by walczyć o tytuł – stwierdził Koeman bez ogródek.

Barcelona zakończy sezon w najbliższą sobotę spotkaniem z ostatnim w tabeli Eibarem.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze