Koeman potwierdza, że już pracuje nad styczniowymi transferami

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Na kilka dni przed otwarciem zimowego okna transferowego zapytano Ronalda Koemana o ewentualne ruchy na rynku w wykonaniu Barcelony.

Nie jest tajemnicą, że Ronald Koeman chciałby, by zimą na Camp Nou zawitał środkowy obrońca i napastnik. Holender najchętniej przyjąłby Erica Garcię i Memphisa Depaya. W stolicy Katalonii jest też jednak grono zawodników, którzy mogą już zimą odejść do innych zespołów.

Rozmawiamy z Ramonem Planesem [dyrektorem technicznym Barcelony – przyp. red.] o tym, co należy zmienić w zespole. W tym także o zawodnikach, którym nie dajemy wielu minut. Chcemy zadecydować z korzyścią dla nich. Nic nie jest jednak przesądzone, więc nie chcę mówić o konkretnych przypadkach. Naszym zadaniem jest przygotowanie się na pojawienie się nowego prezydenta, który będzie mógł zatwierdzić transfery – powiedział Ronald Koeman.

Biorąc pod uwagę, że wybory prezydenckie odbędą się 24 stycznia, nowy prezydent będzie miał tydzień na przeprowadzenie transakcji.

Chodzi o to, żeby się przygotować. Mam nadzieję, że tydzień wystarczy, by sprowadzić, tych, których potrzebujemy – podkreślił Holender.

Następnie szkoleniowiec Dumy Katalonii wypowiedział się o możliwych kandydatach do odejścia.

Jeżeli młody zawodnik ma dostawać minuty w innym zespole, to najpierw rozmawiamy z nim. Ostatecznie to on musi zdecydować, czy chce odejść, czy nie. Staramy się doradzać zarówno starszym, jak i młodszym graczom, którzy z różnych względów nie dostają minut – powiedział Koeman. Starszym zawodnikiem, którego łączy się z odejściem z klubu jest Samuel Umtiti. Z młodych Junior Firpo, Carles Alena, Riqui Puig i Matheus Fernandes mogą zechcieć poszukać minut z dala od Camp Nou.

Już we wtorek Barcelona zmierzy się z Eibar. W ekipie Dumy Katalonii zabraknie Lionela Messiego, który dostał kilka dodatkowych dni na wyleczenie urazu stawu skokowego.

Komentarze