Koeman przed meczem z PSG: nic nie jest niemożliwe

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Już w środę o godzinie 21.00 Barcelona spróbuje odrobić straty w z pierwszego spotkania przeciwko Paris-Saint Germain (1:4). Choć przed Katalończykami stoi karkołomne zadanie, ich trener zapewnia, że nic nie jest przesądzone.

Barcelona ma powody do optymizmu

Powrót do realnej walki o mistrzostwo Hiszpanii, odrobienie strat w dwumeczu Pucharu Króla przeciwko Sevilli, zwieńczone awansem do finału, a także wybór prezydenta. Po tym, jak z szafy Barcelony miesiącami wysypywały się kolejne trupy, ostatnie tygodnie trzeba uznać za napawające optymizmem.

Mamy fatalny wynik z pierwszego spotkania, ale zawsze są szanse na awans. Wszystko jest zależne od ilości energii, jaką przeznaczymy na utrudnianie życia przeciwnikom. I od skuteczności. Wszędzie gdzie występujemy, gramy o zwycięstwo. Zawsze mamy też jakieś okazje pod bramką rywala, więc przy dobrej skuteczności nic nie jest niemożliwe – skomentował trudną sytuację swojej drużyny Ronald Koeman.

Holender nie popada jednak w hurraoptymizm i tonuje nastroje kibiców.

Uważam, że w pierwszym meczu [przeciwko Paris-Saint Germain – przyp. red.] też byliśmy w formie. Spotkanie z Sevillą dało nam sporo pewności siebie, ale czym innym jest odrobienie dwubramkowej porażki na wyjeździe, a czym innym odwrócenie wyniku po 1:4 u siebie. PSG to silny zespół z aspiracjami do triumfu w Lidze Mistrzów. Żeby zachować jakieś szanse, drużyna musi zagrać kompletne spotkanie i być efektywna. Spróbujemy to zrobić – dodał.

Stary-nowy prezydent, Joan Laporta, odwiedził pierwszą drużynę w trakcie wtorkowego treningu. Wydaje się, że osoba prezydenta może być kluczowa w kontekście podpisania nowej umowy z Leo Messim.

Nie wiem, czy teraz szanse na to są większe. To dobrze, że Laporta ma pozytywne wspomnienia z Messim i innymi piłkarzami. Powtórzę się, ale powiem, że tylko Leo może decydować o swojej przyszłości, choć każdy z nas ma nadzieję, że zostanie. Laporta miał dużą przewagę i dobrze, że klub wreszcie ma prezydenta, co pozwoli pracować nad przyszłością klubu – powiedział Ronald Koeman.

Barcelona spróbuje odwrócić niezwykle trudną sytuację już w środę o godzinie 21.00. Sprawdź, gdzie obejrzeć to spotkanie.

Komentarze