Koeman przygotował styczniowy plan transferowy

Zawodnicy Barcelony
Zawodnicy Barcelony PressFocus

Styczeń zapowiada się dla Barcelony bardzo intensywnie. Na ten temat wypowiedział się Ronald Koeman przed meczem z Athletikiem.

Barcelona w środę rozegra zaległe spotkanie 2. kolejki LaLiga przeciwko Athletikowi Bilbao. Baskowie kilka dni temu zmienili trenera.

Athletic może zmienić ustawienie, to zależy od trenera. Nie sądzę jednak, by zmieniono wiele. Mówimy tylko o dwóch dniach treningów z nowym szkoleniowcem. Athletic zawsze naciska, biega i gra fizycznie, to się nie zmieni. Grał jednak ostatnio w formacji 4-2-3-1, a Marcelino woli klasyczne 4-4-2 – ocenił sytuację u najbliższego rywala Koeman.

Blisko odejścia z Barcelony jest Carles Alena, którego wypożyczyć do końca sezonu chce Getafe. Holender odciął się jednak od opcji utracenia kolejnych zawodników.

Dopóki nic nie będzie przesądzone, nie mogę o tym mówić. To prawda, że Carles otrzymał pozwolenie na poszukiwanie nowego klubu. Wypowiem się, gdy transfer dojdzie do skutku. Alena jest młody, ma przed sobą przyszłość i postanowił spróbować sił gdzie indziej – odpowiedział Holender. Sporo mówi się też o możliwym odejściu Riquiego Puiga czy Samuela Umtitiego.

Poza odejściami, Ronald Koeman od dawna powtarza, że chciałby, by w styczniu do klubu doszło kilku zawodników.

– Każda drużyna i każdy trener zawsze obserwuje w styczniu rynek, patrząc, jak można poprawić zespół. Ja opracowałem plan z nazwiskami osób, które można sprowadzić, jeśli będzie to możliwe. Jeśli nie będzie, pracujemy dalej w obecnym składzie – powiedział trener Blaugrany.

W zalewie złych wiadomości, pojawiła się ostatnio dobra, sugerująca, że Ansu Fati wraca do zdrowia szybciej niż przewidywano. W styczniu do gry powinien powrócić także Sergi Roberto.

Trudno podać konkretną datę powrotu. Lepiej nie nakładać niepotrzebnej presji. Ansu jest młody i musi wyleczyć się do końca. Sergi być może wróci pod koniec miesiąca, ale nie mogę określić, kiedy dokładnie. Obaj są na dobrej drodze – podzielił się z kibicami pozytywnymi wiadomościami Koeman.

Zaległy pojedynek Athletiku Bilbao z Barceloną rozpocznie się w środę o godzinie 21.00.

Komentarze