Koeman: sam Messi nie da nam zwycięstwa nad PSG

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Barcelona rozbiła Deportivo Alaves (5:1) na kilka dni przed meczem z Paris-Saint Germain. Po spotkaniu Ronald Koeman chwalił podopiecznych.

Ilaix Moriba zanotował w sobotę ligowy debiut w barwach Barcelony. Generalnie zaprezentował się bardzo dobrze, asystując nawet przy bramce Francisco Trincao, ale zaliczył też błąd, przez który zawodnicy Deportivo zdobyli gola.

To dla niego czas na naukę. Oczywiście, nie może podawać w ten sposób, jak zrobił to przy trafieniu rywali, bo skomplikowało to naszą sytuację, ale stworzyliśmy sobie sporo okazji i wygraliśmy. Nie można patrzeć tylko na ten błąd – ocenił 18-latka Holender.

Gdy losowano pary 1/8 finału Ligi Mistrzów, Paris-Saint Germain wydawał się wyraźnym faworytem dwumeczu z Barceloną. Teraz jednak Blaugrana znajduje się w niezłym momencie, a paryżanom brakuje liderów w osobach Neymara i Angela Di Marii.

Jesteśmy w dobrym momencie. Stwarzamy sobie dużo sytuacji, poprawiamy się w różnych elementach. PSG to fantastyczna drużyna, więc musimy zagrać najlepiej, jak tylko potrafimy. To będzie wyrównany dwumecz – skomentował nadchodzący dwumecz Ronald Koeman. – Wyniki udowadniają, że znajdujemy się w dobrej dyspozycji. Przed nami jednak pojedynek z ekipą o wielkich umiejętnościach. Wierzymy w naszą grę i przygotowanie fizyczne. Nie powiem jednak, że to nasz najlepszy moment, bo brakuje nam kilku ważnych zawodników – dodał.

Świetne zawody przeciwko Deportivo Alaves zaliczyli Leo Messi i Francisco Trincao. Obaj zanotowali po dublecie.

Wszyscy wiemy, że Messi jest decydujący od lat. Bije od niego radość i ambicja, jest bardzo skuteczny. Jego wizja na boisku jest niesamowita, z nim wszystko jest łatwiejsze. Żeby pokonać PSG potrzebujemy jednak nie tylko jego, ale innych zawodników w najlepszej formie. To najważniejsze. Trincao dopiero dołączył do zespołu, każdy potrzebuje czasu, by się odpowiednio zaadaptować. Gra coraz lepiej, potrzebujemy go w takiej formie – powiedział Koeman.

Barcelona zmierzy się z PSG we wtorek o godzinie 21.00.

Komentarze