Koeman skrytykował wychowanka: pieniądze nie są najważniejsze

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Ronald Koeman pojawił się na konferencji prasowej przed meczem Atheltic: Barcelona. Szkoleniowiec katalońskiego klubu wypowiedział się o sytuacji piłkarzy, którzy mieli opuścić Camp Nou. Ponadto Holender skrytykował wychowanka Blaugrany.

  • Ronald Koeman spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej z okazji meczu Atheltic – Barcelona
  • Holenderski trener wypowiedział się między innymi na temat zawodników, których chętnie pozbyli się włodarze klubu
  • Opiekun Blaugrany nie omieszkał także skrytykować jednego z wychowanków

Co z niechcianymi zawodnikami?

Do końca letniego okna transferowego pozostały mniej, niż dwa tygodnie. Tymczasem Barcelona wciąż liczy, że uda jej się pożegnać się kilkoma zawodnikami, którzy nie znajdują się w planach Ronalda Koemana i pobierają wysokie wynagrodzenie. Do tego grona z pewnością zaliczają się Miralem Pjanic i Samuel Umtiti. Tak na ich temat wypowiedział się szkoleniowiec Blaugrany.

Wiemy, że mamy zbyt wielu zawodników. Jeśli policzymy też kontuzjowanych, jest ich zbyt wielu. Umtiti i Pjanić mają bardzo małe szanse na grę. Decyzję podejmują gracze, ale ich sytuacja jest skomplikowana – rzekł Koeman.

– Z powodu kłopotów finansowych, Barcelona była do tego, aby z Camp Nou pożegnał się Martin Braithwaite. Duńczyk w pierwszej kolejce La Ligi strzelił jednak dwa gole i zaliczył asystę, czym najwyraźniej przekonał do siebie Koemana.

Znamy sytuację klubu, zawsze gdy pojawia się zainteresowanie jakimś piłkarzem, przyglądamy się ofercie. Martín bardzo się nam przydaje, gra na wielu pozycjach w ataku, ostatnio pokazał, że jest dla nas ważny. Zawsze mówiłem, że uwielbiam z nim pracować. Jest zdyscyplinowany i akceptuje fakt, że nie gra zawsze. Jeśli chodzi o mnie, to powinien zostać – przyznał holenderski trener.

Nadzieję na lepsze czasy Barcelony miał być jej wychowanek, czyli Ilaix Moriba. Młody zawodnik nie zaakceptował jednak propozycji kontraktu, który zaoferował mu klub. W osiągnięciu porozumienia przeszkodą są zbyt wygórowane oczekiwania finansowe. Do sprawy tej odniósł się Koeman.

Rozmawiałem z nim 2-3 tygodnie temu. Bardziej jako człowiek niż trener uważam, że jego sytuacja jest straszna. Jest młody, miał szansę grać w pierwszym zespole, to przyszłość klubu. Nie gra, nie przebywa z nami. Wiem, co klub mu oferuje. Moja rada dla 18-latka to, że pieniądze nie są najważniejsze, ważniejsza jest gra. Taka była moja wiadomość. On wraz z agentami zdecydował inaczej. Jestem rozczarowany. Wierzę bardziej w kwestie piłkarskie niż w kontrakty. Dla kogoś w tym wieku pieniądze nie powinny być najważniejsze – powiedział Koeman.

Czytaj także: Samuel Umtiti dostał ultimatum od FC Barcelony

Komentarze