Koeman szybko poznał się na talencie Pedriego. “Wystarczyły dwa treningi”

Pedri
Pedri fot. PressFocus

Ronald Koeman w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów zabrał głos na temat Pedriego. Były trener FC Barcelony dał jasno do zrozumienia, że szybko dostrzegł w zawodniku niezwykły talent.

  • Pedri to jeden z tych zawodników, dysponującym niezwykłym potencjałem
  • Młody Hiszpan pierwsze kroki w poważnym futbolu stawiał pod wodzą Ronalda Koemana
  • Holender przedstawił swoje zdanie na temat 19-latka

Pedri błyskawicznie zachwycił Koemana

Ronald Koeman rozstał się z FC Barceloną pod koniec października 2021 roku. Wpływ na taki obrót wydarzeń miały słabe wyniki Katalończyków. W rozmowie z katalońskim Sportem holenderski trener podzielił się natomiast opinią na temat młodego talentu Blaugrany.

– Sprawa Pedriego jest niesamowita. Pamiętam dzień, w którym podpisałem kontrakt z Barcą. Władze klubu rozmawiali ze mną o nim, ale wcześniej nic na jego temat nie wiedziałem – mówił Koeman cytowany przez Sport.es.

– Po pierwszych dwóch sesjach treningowych wiedziałem natomiast, że Pedri będzie świetnym zawodnikiem. Zdobyłem o nim wystarczającą wiedzę po dwóch treningach – powiedział Holender.

– Były kluby, które przed startem sezonu chciały go wypożyczyć. Niemniej jasno postawiłem sprawę: “Pedri nie powinien odchodzić, bo wierzę, że niedługo będzie piłkarzem pierwszego zespołu” – powiedziałem. Tak też się stało – rzekł 59-latek.

Koeman prowadził Barcelonę od sierpnia 2020 do października 2021 roku. Pedri pod wodzą Holendra wystąpił w 56 spotkaniach, w których strzelił cztery gole i zanotował sześć asyst.

Czytaj więcej: Aubameyang: Barcelona ma niesamowity potencjał

Komentarze