Koeman: ten mecz nie zadecyduje o mistrzostwie

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman wziął udział w konferencji przed hitowym meczem Barcelony z Atletico Madryt. Holender nie uważa jednak, by to spotkanie miało zadecydować o tym, gdzie powędruje tytuł.

Koeman: musimy być efektywni

Ronald Koeman pochwalił rywala i przekazał, jak zamierza go pokonać.

Barcelona i Atletico to dwie świetne drużyny walczące z kolejnymi dwiema o mistrzostwo. Nie da się nas do siebie porównać, bo nasze style są różne, ale jest więcej niż jedna droga do zwycięstwa. Musimy dobrze grać piłką, bo rywale zamkną się i będą bronić. W ostatniej tercji boiska musimy stwarzać zagrożenie i wykorzystywać okazje – zapowiedział Ronald Koeman. – W trakcie sezonu wszystkie drużyny notują lepsze i gorsze momenty. Odrobiliśmy sporą stratę, by dotrzeć tu, gdzie jesteśmy. Jeszcze kilka miesięcy temu nie spodziewaliśmy się, że będziemy walczyć o mistrzostwo. W tej kolejce dojdzie do bezpośrednich starć, każda z drużyn może wykonać krok do przodu. Jesteśmy przekonani, że zaprezentujemy się dobrze – dodał.

Holender nie uważa jednak, by to spotkanie zadecydowało o mistrzostwie.

Pozostaną po nim jeszcze trzy mecze. To ważne starcie, ale nie decydujące – skomentował szkoleniowiec Blaugrany.

Koeman nie będzie mógł zasiąść na ławce w hitowym meczu. Jest to pokłosie czerwonej kartki, jaką obejrzał Holender w starciu z Granadą.

Czuję, że ta dyskwalifikacja ma podłoże osobiste. Powiedziałem tylko “co za postać”. Nie jest to coś obraźliwego, co w dodatku zasługuje na dwumeczowe zawieszenie. Chodzi o coś więcej – powiedział w swoim stylu Ronald Koeman.

Ponadto Holender przyznał, że by sięgnąć po mistrzostwo konieczne jest wygranie wszystkich pozostałych spotkań. Pierwszy krok Barcelona musi wykonać już w sobotę o godzinie 16:15, gdy podejmie u siebie lidera z Madrytu.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze