Koeman: ten skład nie jest na poziomie Barcelony

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Ronald Koeman w debiutanckim sezonie za sterami FC Barcelony mógł osiągnąć zdecydowanie więcej, jednak od zeszłego lata atmosfera panująca w szeregach klubu nie należała do najlepszych. Holender z Dumą Katalonii zajął trzecie miejsce, jednak nadal nie ma pewności, czy zachowa swoją posadę.

Przeciętny finisz FC Barcelony

FC Barcelona wygrała w maju tylko dwa spotkania ligowe. Patrząc na wyniki drużyn z Madrytu, było to za mało, aby realnie myśleć o mistrzostwie Hiszpanii. Przed starciem z Eibar (1:0), Koeman potwierdził, że Leo Messi nie pomoże drużynie podczas 38. kolejki, ponieważ dostał wolne, aby wypocząć przed Copa America. Katalońskie media od razu zaczęły doszukiwać się w tym podwójnego dna. Joan Laporta nadal nie doszedł do porozumienia z przedstawicielami Argentyńczyka i na chwilę obecną kontrakt 33-latka wygasa wraz z końcem czerwca.

Ronald Koeman uderzył w Barcelonę

Ronald Koeman odkąd zasiadł na ławce trenerskiej FC Barcelony, nigdy nie bał się mówić głośno tego, co myśli. Holender jest pewny siebie i uważa, że nie zostanie zwolniony przed wypełnieniem obowiązującego kontraktu. Co więcej na pomeczowej konferencji wbił szpilkę, twierdząc że część zawodników nie jest na poziome, który powinna reprezentować Duma Katalonii.

Czy zostanę? Dużo o tym ostatnio rozmawiacie. Jestem spokojny. Jeśli klub chce coś zmienić, to musi ze mną porozmawiać, wciąż mam ważny kontrakt. Nie sądzę, że był to mój ostatni mecz – oznajmił Koeman.

Jedynym piłkarzem, którego ściągnąłem był Dest. Wszyscy inni już tutaj byli. Muszę przyznać, że obecny skład nie jest na takim poziomie, jaki chcemy w Barcelonie. Musimy wykańczać więcej sytuacji, jeśli chcemy być wyżej. Strzeliliśmy dużo, ale procent szans, który wykorzystujemy jest niższy niż powinien być w tym klubie – zakończył Holender.

Komentarze