Koeman: to dziwne, że mam się bać o posadę po jednej przegranej

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman wziął udział w konferencji przed finałem Pucharu Króla pomiędzy Barceloną a Athletikiem. Holender uznał za dziwne, że po porażce z Realem Madryt znów musi odpowiadać na pytania odnośnie swojej przyszłości.

“Barcelona zawsze musi walczyć o trofea”

Obie drużyny doszły do finału po drodze przez ciernie. Wielokrotnie ratowały się w dogrywce, ale ostatecznie okazały się najlepsze w stawce.

Barcelona i Athletic sporo wycierpiały, by awansować do finału. Zdajemy sobie sprawę, jak dobrze nasi przeciwnicy rywalizują. Gramy z nimi po raz czwarty w tym sezonie. Dwa mecze wygraliśmy, a w finale superpucharu ulegliśmy po dogrywce. Musimy dobrze spisać się grając piłką i bez niej, a z tym ostatnim mieliśmy ostatnio problemy – powiedział Ronald Koeman na konferencji prasowej. – Zwycięstwo byłoby istotne dla klubu. W jego sytuacji byłoby to coś pięknego. Pamiętajmy, że w styczniu nasza sytuacja była znacznie gorsza. Od tamtej pory zanotowaliśmy serię 19 meczów bez porażki. Nie przygotowuję meczów w kontekście wygrywania spotkania, ale jak najlepszego przygotowania się, by zwyciężyć – dodał.

W ostatnich tygodniach Barcelonie lepiej szło w formacji 3-5-2, ale w Klasyku gra zaczęła się układać dopiero po przerwie. Wówczas na boisko wszedł Antoine Griezmann, a Blaugrana wróciła do gry z czwórką w obronie.

Niezależnie od gry trójką czy czwórką obrońców, nasz plan się nie zmienia. Chcemy dominować, szukać przestrzeni między liniami, atakować skrzydłami, tworzyć sytuacje, a przy tym dobrze grać po utracie piłki. Formacja nie jest najważniejsza, tylko energia konieczna do zwyciężania – skomentował Holender.

Po porażce z Realem Madryt powrócił temat ewentualnego zwolnienia Koemana. Media twierdzą, że jeśli trener nie sięgnie w tym sezonie po żadne trofeum, nie poprowadzi drużyny w przyszłym sezonie.

Rozmawiałem z Joanem Laportą i wiem, że mi ufa. Prezydent nie musi na każdym kroku publicznie okazywać mi poparcia. Wiem, że jestem w Barcelonie, a tu trzeba zwyciężać pomimo przeciwności. Gramy w finale i musimy wygrać. To trochę dziwne, że pytacie mnie, czy w dziś waży się kwestia mojego zatrudnienia. Nie przegraliśmy przez 19 spotkań, polegliśmy raz i już muszę mówić o mojej przyszłości. Przede mną rok umowy. Przed finałem wiem, co się wydarzy, gdy wygramy, a także, co się stanie, jeśli przegramy – powiedział poirytowany trener.

Początek finału Pucharu Króla zaplanowany jest na godzinę 21:30.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze