Koeman: widzę się w przyszłym sezonie w Barcelonie

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Przed Barceloną kolejne ligowe spotkanie. Na konferencji przedmeczowej wypowiedział się Ronald Koeman, który wróci na ławkę trenerską po zawieszeniu w wyniku obejrzenia czerwonej kartki w starciu z Granadą.

Koeman: liga jest wyrównana, wszyscy mają szansę

Barcelona zremisowała u siebie z Atletico Madryt (0:0) i jeszcze bardziej utrudniła sobie walkę o mistrzostwo Hiszpanii. Nie oznacza to jednak, że nie ma już szans na ostateczny triumf.

Liga jest wyrównana. Ten sezon jest trudny do ukończenia z wielu powodów, by wspomnieć tylko formę fizyczną czy związaną z grą na tym poziomie presję. Staramy się wykorzystać ostatnie spotkania. Nie tylko my mamy trudności. Zostało coraz mniej meczów. Liga nam nie uciekła, bo po dwóch remisach sytuacja się nie zmieniła. Jest inaczej tylko dlatego, że Atletico – bezpośredni rywal – ma o dwa punkty więcej. Nie ma jednak co skupiać się na innych. Grunt, byśmy wygrywali – ocenił Ronald Koeman.

Holender przeanalizował również zremisowane spotkanie z Rojiblancos.

Rozegraliśmy różne od siebie połowy. Zaczęliśmy źle, a gra pressingiem sporo nas kosztowała. Altetico było lepsze. Po przerwie znacznie się poprawiliśmy i mieliśmy swoje okazje bramkowe. To było wyrównane spotkanie. Graliśmy z drużyną dobrą pod względem defensywnym i silną fizycznie. Ich drużyna miała też znacznie więcej doświadczenia. Teraz wydaje się, jakby jeden rzut karny sprawiał, że będę najlepszym albo najgorszym trenerem. Pamiętajmy, skąd zaczynaliśmy. Wygraliśmy jedno trofeum, nadal walczymy o drugie. Znamy naszą sytuację – skomentował holenderski szkoleniowiec.

Jak po każdej utracie punktów przez Barcelonę, tak i teraz Koeman był pytany o swoją przyszłość.

Prezydent od początku dawał mi swoje zaufanie. To do niego należy decyzja. Po zakończeniu sezonu z pewnością porozmawiamy o przyszłości. Mam ważną umowę i widzę się w Barcelonie w kolejnym sezonie. Wciąż wierzymy w zdobycie mistrzostwa i będziemy o nie walczyć do ostatniej chwili – powiedział spokojnie 58-latek.

Blaugrana we wtorek rozegra spotkanie z Levante. Jeżeli wygra, może objąć fotel lidera – przynajmniej przez dobę, gdy swój mecz zakończy Atletico.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 13:10.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Koeman: widzę się w przyszłym sezonie w Barcelonie