Koeman zabrał głos. “Czuję ulgę”

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman zareagował na słowa wsparcia Joana Laporty. Holender przyznał, że poczuł ulgę i cieszy się na nadchodzący sezon.

  • W czwartek Joan Laporta poinformował oficjalnie, że Ronald Koeman pozostanie w Barcelonie na kolejny sezon
  • Wyjaśnienie niepewnej sytuacji zawodowej przyniosło Holendrowi ulgę, czemu dał upust w swoich mediach społecznościowych

Koeman czuje ulgę z powodu słów Joana Laporty

Przyszłość Ronalda Koemana w Barcelonie aż do czwartku była niepewna. Joan Laporta mówił wprost, że rozważa zatrudnienie innego szkoleniowca. Po przeanalizowaniu możliwości, a także po serii rozmów z Holendrem podjął jednak decyzję o pozostawieniu byłego selekcjonera Oranje na stanowisku. 58-latek w piątek zareagował na oświadczenie prezydenta Barcelony w swoich mediach społecznościowych.

“Czuję ulgę, mogąc wraz z moimi zawodnikami i sztabem skupić się na nowym sezonie. Ostatnich kilka tygodni było intensywnych, ale jestem szczęśliwy, że prezydent Joan Laporta okazał mi wsparcie, przez co przywrócił spokój. Wszyscy w klubie skupiają się na tym samym: zbudowaniu wygrywającej Barcelony i osiągnięciu sukcesu!” – możemy przeczytać na koncie instagramowym Ronalda Koemana.

Barcelona nie zdołała wygrać La Ligi, a z Ligą Mistrzów pożegnała się już w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Mimo tego Holender wiele rzeczy w swoim pierwszym sezonie na Camp Nou zrobił dobrze, a jego największym osiągnięciem było wygranie Pucharu Króla. W przyszłej kampanii Holender będzie mógł korzystać z trzech nowych zawodników: Sergio Aguero, Erica Garcii oraz Emersona. Ponoć o krok od Barcelony jest też dwóch krajan trenera: Memphis Depay oraz Georginio Wijnaldum.

Przeczytaj również: Syn legendy Barcelony został doradcą klubu.

Komentarze