Koeman: kwestia Messiego mnie niepokoi, ale ufam prezydentowi

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Ronald Koeman wypowiedział się w temacie bieżących spraw Barcelony. Znany z bezpośredniego stylu bycia Holender przyznał, że niepokoi się przeciągającymi się negocjacjami z Leo Messim, ale ufa Joanowi Laporcie.

  • Ronald Koeman przyznał, że niepokoi go sytuacja związana z kontraktem Leo Messiego
  • Nie dał również jasnej odpowiedzi w sprawie Antoine’a Griezmanna. Holender uważa, że należy zatrzymać Messiego za wszelką cenę – również za cenę sprzedaży gwiazd

Koeman: sytuacja Messiego mnie niepokoi

Od przeszło tygodnia Lionel Messi jest wolnym zawodnikiem. Choć Joan Laporta każe zachować spokój w sprawie przedłużenia kontraktu z gwiazdą, niejasna sytuacja niepokoi kibiców. Jak się okazuje, nie tylko ich. Ronald Koeman zorganizował charytatywny turniej golfowy i udzielił dziennikarzom kilka wypowiedzi – również na temat Argentyńczyka.

Zawsze, gdy jakaś sprawa jest nierozwiązana, należy być zaniepokojonym. Jednakże, mam pełne zaufanie do Joana Laporty w tej sprawie. Liczę, że dojdzie do przedłużenia umowy, bo to bardzo ważne, zarówno dla klubu, jak i La Ligi, by najlepszy piłkarz na świecie pozostał w Barcelonie. Musimy dołożyć wszelkich starań, by tak było – powiedział Holender. – Leo zawsze pokazywał, że chce zostać, ale teraz występuje w Copa America. Mam nadzieję, że wygra finał – dodał.

Ostatnio głośno też zrobiło się na temat ewentualnego odejścia Antoine’a Griezmanna. Koeman nie zamknął tej furtki.

Liczę na każdego piłkarza. Jeżeli dojdzie do jakichś zmian kadrowych, będę musiał je zaakceptować, ale to nie moja sprawa, a klubu. Zobaczymy, kto zostanie, a kto odejdzie. Pozostało wiele decyzji, o których teraz nie można się wypowiadać. Griezmann jest ważny i pokazał swoją jakość. Nie wiem, jednak, jakie decyzje zostaną podjęte. Najważniejsze jest zrobienie wszystkiego, by Leo pozostał. To on jest przyszłością tego klubu – uważa Holender.

Ronald Koeman w pierwszym sezonie u sterów Barcelony sięgnął po Puchar Króla. Przed nową kampanią otrzymał już czterech nowych graczy, choć póki co klub nie może ich zarejestrować z powodu kłopotów finansowych. Blaugrana rozpocznie presezon 21 lipca, gdy zmierzy się z Gimnastikiem Tarragona.

Komentarze

Na temat “Koeman: kwestia Messiego mnie niepokoi, ale ufam prezydentowi