Koeman: zespół nabrał pewności siebie

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Barcelona pokonała pewnie SD Huesca (4:1) i zbliżyła się do Atletico na dystans czterech punktów. Po spotkaniu Ronald Koeman podkreślił progres zespołu i chwalił Leo Messiego, który pobił kolejny rekord, uświetniając go dwiema pięknymi bramkami.

“Barcelona zagrała dobry mecz”

Barcelona w pierwszej połowie osiągnęła dwubramkowe prowadzenie, ale zrobiło się nieco nerwowo, gdy po kontrowersyjnym rzucie karnym Rafa Mir zdobył gola kontaktowego. Mimo tego Blaugrana wygrała ostatecznie spotkanie 4:1.

Zagraliśmy dobre spotkanie, a ja jestem zadowolony z moich graczy. Szybko zdobyliśmy dwie bramki i wysoko pressowaliśmy na połowie rywala. Po przerwie się nieco cofnęliśmy, ale całościowo był to dobry mecz w naszym wykonaniu – powiedział Ronald Koeman.

Fantastyczna seria ligowa sprawiła, że Barcelona zbliżyła się do Atletico na dystans czterech punktów. Diego Simeone powiedział, że przewiduje, iż nikt nie pokona Blaugrany do końca sezonu.

Zawsze mówiłem, że liga jest długa. Zareagowaliśmy w dobry sposób na głupie tracenie punktów z początku sezonu. Piłkarze wierzą, że mogą osiągnąć tu sukces. Nie możemy jednak pozwalać już sobie na wpadki, co wcześniej przydarzało się bardzo często. Uniknięcie porażki byłoby niezwykle trudne. Przed nami mecze z trudnymi rywalami. Wszystko zależy jednak od nas i od tego, czy zdołamy utrzymać wysoki poziom. W niedzielę czeka nas trudny wyjazd, ale przeciwnicy też nie będą mieli łatwo – ocenił sytuację Holender.

W spotkaniu z Huescą Leo Messi wyrównał rekord Xaviego dotyczący liczby występów dla Barcelony. Uświetnił ten dzień dwiema pięknymi trafieniami zza pola karnego.

Trudno znaleźć nowe określenia dla jego gry. Jest na tak wysokim poziomie przez tyle lat, w niedzielę wyprzedzi Xaviego. To największy zawodnik w historii klubu. Na szczęście, cały czas należy do Barcelony – chwalił swego kapitana Holender.

Duma Katalonii ma teraz niemal tydzień wolnego, a w niedzielę zmierzy się w La Lidze z bardzo niewygodnym rywalem. Na Estadio Anoeta podejmie ją bowiem Real Sociedad.