Koeman: zmarnowanie siedmiu rzutów karnych to przesada

Barcelona w meczu z Realem Sociedad
Barcelona w meczu z Realem Sociedad PressFocus

Ronald Koeman wziął udział w konferencji przed meczem Barcelony z Elche. Podkreślił, że tak duża liczba rzutów karnych zmarnowanych przez jego piłkarzy jest niedopuszczalna.

Najpierw holenderski trener dokonał analizy najbliższego spotkania.

Liga jest bardzo konkurencyjna, nie ma łatwych przeciwników. Mamy bardzo napięty harmonogram, a do tego ostatnio zagraliśmy w trzech dogrywkach. Przed nami siódmy kolejny mecz wyjazdowy, mieliśmy dużo podróży i problemów. Na szczęście w niedzielę gramy po południu. Wystawimy jedenastkę z silną mentalnością i iskrą – zapowiedział Ronald Koeman.

Wspomniane trzy dogrywki mocno nadwerężyły fizycznie Barcelonę.

Odzyskanie kontuzjowanych graczy będzie ważne, bo zespół musi być świeższy. Sergi Roberto trenował dziś po raz pierwszy z grupą. Nie jest jeszcze gotowy, ale niedługo wróci na listę powołanych. Jeśli zawodnik jest zmęczony lub przeciążony, musi zostać zmieniony – powiedział Holender. Dodał też, że do kadry wrócił, nieobecny ostatnio z powodu urazu, Sergino Dest.

Następnie trener Blaugrany skomentował bardzo gorący ostatnio temat, czyli zmarnowane przez jego podopiecznych rzuty karne.

Jeżeli przeanalizujesz kwestię rzutów karnych, to w tym sezonie wykonywaliśmy ich 12, a przestrzeliliśmy aż 7 z nich. To zdecydowanie zbyt wiele. Jeżeli nie ma Leo Messiego, który jest pod tym kątem numerem jeden, potrzebujemy zawodników mających jakość i potrafiących wykorzystać ten stały fragment gry. Trenowaliśmy to w ostatnich dniach. Nie ma publiczności, więc nie ma presji i wymówek. Trzeba je wykorzystywać – surowo ocenił podopiecznych trener.

Po raz kolejny podkreślił też, że drużyna potrzebuje transferów.

Znasz moje stanowisko, zawsze powtarzam, że brakuje nam ludzi. Wszystko jednak zależy od sytuacji finansowej klubu. Rozmawiałem z przedstawicielami i nasze zdania nie różnią się. Jakość składu jest wystarczająca, ale jeżeli chcemy czegoś więcej, musimy się polepszyć – powiedział Holender. Trener pochwalił też Ronalda Araujo i Antoine’a Griezmanna.

Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Elche w niedzielę o 16:15.

Komentarze