Koke porównał Gaviego i Pedriego do legendarnego duetu

Koke
Koke PressFocus

Gavi i Pedri w bardzo młodym wieku weszli do reprezentacji Hiszpanii. Koke docenił gwiazdy Barcelony i porównał ich do legendarnego hiszpańskiego duetu pomocników z przeszłości.

  • Gavi i Pedri w bardzo młodym wieku przebili się do wyjściowego składu reprezentacji Hiszpanii
  • Koke miał okazję występować zarówno z nimi, jak i legendarnym duetem Xavi Hernandez – Andres Iniesta
  • Kapitan Atletico Madryt wyjawił, że czerpie przyjemność z gry z młodymi gwiazdami Barcelony

Koke: gra z Xavim i Iniestą była przywilejem, teraz obserwuję rozwój Gaviego i Pedriego

Koke sam jest świetnym środkowym pomocnikiem, ale miał też możliwość obserwowania prawdziwych geniuszów swojego fachu. Występując w reprezentacji Hiszpanii od 2013 roku występował wraz z Xavim Hernandezem i Andresem Iniestą. Teraz do legendarnego duetu porównuje się młodzieńców z Barcelony – Gaviego i Pedriego. Ten ostatni już rok temu stanowił o sile La Rojy i był podstawowym zawodnikiem podczas mistrzostw Europy. Gavi zadebiutował w kadrze w październiku 2021 roku. Od tamtej pory wystąpił już w siedmiu spotkaniach seniorskiej reprezentacji. Jego popisem było choćby ostatnie starcie w Lidze Narodów przeciwko Portugalii (1:1). Koke wypowiedział się na temat pomocników.

Gra z Xavim i Iniestą była dla mnie przywilejem. Teraz mam możliwość obserwowania rozwoju Pedriego i Gaviego. Już są spektakularni, tak samo maluje się ich przyszłość. Występowanie z nimi sprawia mi przyjemność i chcę z tego wycisnąć, jak najwięcej – powiedział kapitan Atletico Madryt.

Koke przez dziewięć lat gry w reprezentacji Hiszpanii rozegrał 63 spotkania. Wziął udział w czterech wielkich turniejach międzynarodowych – dwóch mistrzostwach świata i dwóch mistrzostwach Europy.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze