Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Kolejna decyzja w Barcelonie. Jest następca Abidala

Obok potwierdzenia zatrudnienia Ronalda Koemana na stanowisku trenera, Barcelona ogłosiła również nazwisko nowego dyrektora technicznego. Został nim Ramon Planes, któremu we współpracy z holenderskim szkoleniowcem, powierzona została misja odbudowania drużyny przed nowym sezonem.

Czytaj dalej…

Hiszpan został mianowany w miejsce Erica Abidala, który we wtorek rozwiązał swój kontrakt z katalońskim klubem. Wcześniej z Barceloną pożegnał się także Quique Setien.

Planes, który do tej pory był jednym ze współpracowników i asystentów Francuza, w ostatnim czasie był również łączony z przenosinami do włoskiej Romy. Ostatecznie jednak zdecydował się na pozostanie w stolicy Katalonii.

Kolejne zmiany przed Barceloną

Pożegnanie Setiena i Abidala, a następnie zatrudnienie Koemana i Planesa, są dopiero początkiem dużych zmian, które prawdopodobnie czekają Barcelonę w najbliższym czasie. Po zupełnie nieudanym sezonie kataloński zespół czeka duża przebudowa.

Z Barceloną może pożegnać się kilku zawodników, którzy stanowili o jej sile przez kilka ostatnich lat. Prezydent Jose Maria Bartomeu, który we wtorek udzielił obszernego wywiadu, który można byłoby obejrzeć w klubowej telewizji, wśród zawodników, którzy na pewno nie odejdą z klubu wymienił jedynie: Marca-Andre Ter Stegen, Clementa Lenglet, Frenkiego De Jong, Nelsona Semedo, Ousmane Dembele i Antoine’a Griezmanna. Wykluczona jest również sprzedaż młodych piłkarzy. W przypadku pozostałych Barcelona jest gotowa rozważyć oferty.

Komentarze