Kolejna decyzja w Barcelonie. Jest następca Abidala

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Obok potwierdzenia zatrudnienia Ronalda Koemana na stanowisku trenera, Barcelona ogłosiła również nazwisko nowego dyrektora technicznego. Został nim Ramon Planes, któremu we współpracy z holenderskim szkoleniowcem, powierzona została misja odbudowania drużyny przed nowym sezonem.

Czytaj dalej…

Hiszpan został mianowany w miejsce Erica Abidala, który we wtorek rozwiązał swój kontrakt z katalońskim klubem. Wcześniej z Barceloną pożegnał się także Quique Setien.

Planes, który do tej pory był jednym ze współpracowników i asystentów Francuza, w ostatnim czasie był również łączony z przenosinami do włoskiej Romy. Ostatecznie jednak zdecydował się na pozostanie w stolicy Katalonii.

Kolejne zmiany przed Barceloną

Pożegnanie Setiena i Abidala, a następnie zatrudnienie Koemana i Planesa, są dopiero początkiem dużych zmian, które prawdopodobnie czekają Barcelonę w najbliższym czasie. Po zupełnie nieudanym sezonie kataloński zespół czeka duża przebudowa.

Z Barceloną może pożegnać się kilku zawodników, którzy stanowili o jej sile przez kilka ostatnich lat. Prezydent Jose Maria Bartomeu, który we wtorek udzielił obszernego wywiadu, który można byłoby obejrzeć w klubowej telewizji, wśród zawodników, którzy na pewno nie odejdą z klubu wymienił jedynie: Marca-Andre Ter Stegen, Clementa Lenglet, Frenkiego De Jong, Nelsona Semedo, Ousmane Dembele i Antoine’a Griezmanna. Wykluczona jest również sprzedaż młodych piłkarzy. W przypadku pozostałych Barcelona jest gotowa rozważyć oferty.

Komentarze