Kolejne obniżki wynagrodzeń w Barcelonie?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Barcelona być może będzie musiała zwrócić się do zawodników o dalszą obniżkę wynagrodzeń, ponieważ klub, w związku z pandemią koronawirusa, będzie musiał obciąć budżet na następny sezon nawet o 200 milionów euro – informuje ESPN.

Czytaj dalej…

Piłkarze zgodzili się już na 70% redukcję ich miesięcznych wynagrodzeń tak długo, jak długo w Hiszpanii utrzyma się stan alarmowy, który rozpoczął się 14 marca, a ma się zakończyć 10 maja.

Były wiceprezes klubu Emili Rousaud, który jeszcze do ubiegłego tygodnia był członkiem zarządu powiedział, że “propozycji klubu brakowało ambicji, biorąc pod uwagę problemy ekonomiczne, którym będą musieli stawić czoła.

– Nie ma tutaj żadnej krytyki wobec zawodników. Zrobili to, o co ich poproszono, i jeszcze więcej, z dodatkowym wkładem, by uzupełnić pensje pozostałych pracowników klubu. Ale z mojego punktu widzenia nie wystarczy to na pokrycie deficytu w dochodach, który będzie miał miejsce – powiedział Rousaud.

Jak informuje ESPN, Barcelona prawdopodobnie będzie musiała zastosować długoterminową obniżkę wynagrodzeń, być może przedłużoną nawet do następnego sezonu. Budżet klubu na kolejny sezon może być niższy o około 200 milionów euro w stosunku do zatwierdzonego w tym sezonie budżetu w wysokości miliarda euro.

Komentarze