Kolejne odejście z Barcelony. To nie koniec dobrych wieści

Neto
Neto Pressfocus

Barcelona dopięła swego i rozstała się z Neto. Odejście Brazylijczyka to jedynie zapowiedź dobrych informacji dla fanów tego klubu.

  • Neto nie jest już piłkarzem Barcelony
  • Brazylijczyk przeniósł się do Anglii
  • Wicemistrz Hiszpanii w przyszłym tygodniu będzie miał kolejną dobrą wiadomość dla swoich kibiców

Na Camp Nou sukces za sukcesem

Joan Laporta i jego sztab zaufanych ludzi nie ma chwili wytchnienia. Prezydent Barcelony w piątek wziął udział w prezentacji Roberta Lewandowskiego. W międzyczasie podejmowane były kolejne ważne decyzje dla klubu. Negocjowano między innymi rozstania z piłkarzami niepotrzebnymi Xaviemu. Za takiego uważany jest między innymi Neto.

Brazylijczyk bramkarz nie miał szans na zabranie miejsca w podstawowym składzie ter Stegenowi. 33-latek nie był zaś mile widziany w roli rezerwowego golkipera z racji na jego nieadekwatne do jakości zarobki. Barcelona była na tyle zdeterminowana, aby pożegnać się definitywnie z Neto, że postanowiła oddać go za darmo. Z opcji tej skorzystał beniaminek Premier League, czyli Bournemouth. Klub ten poinformował o zakontraktowaniu Brazylijczyka na rok.

Barcelona przy okazji meczu o Puchar Gampera zaprezentuje dzisiaj drużynę na sezon 2022/2023. Xavi nie chce, aby jej częścią był Samuel Umtiti. Francuzowi pozostały jeszcze cztery lata kontraktu, ale jest szansa na rozstanie tego lata. Jego agent szuka swojemu klientowi klubu. Z tego względu Umtiti dostał zgodę na to, aby nie brać udziału w prezentacji zespołu, przekazał dziennikarz Fernando Polo.

Dobrą wiadomość dla sympatyków Barcelony przekazał też Gerard Romero. Mający sprawdzone informacje dziennikarz, poinformował, że w przyszłym tygodniu kontrakt z klubem oficjalnie przedłuży Gavi. Porozumienie z zawodnikiem było wypracowane już dawno temu. Barcelona zwlekała jednak z komunikatem, ponieważ Gavi nie miał ukończonych osiemnastu lat. Niezwykle uzdolniony gracz urodziny świętował 5 sierpnia. Niedługo później dostanie nową umowę. Aktualna obowiązuje bowiem jeszcze tylko przez rok.

Czytaj także: Lewandowski oczarował Camp Nou. Polak oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie

Komentarze