Kolejne przypadki koronawirusa w Atletico

Thomas Lemar
Thomas Lemar PressFocus

Dwaj kolejni piłkarze Atletico uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W oczekiwaniu na pozostałe wyniki odwołano poniedziałkowy trening.

Atletico Madryt jest liderem La Ligi z wyraźną przewagą siedmiu punktów i dwóch zaległych meczów nad kolejnymi w tabeli zespołami Realu Madryt i Barcelony. Los Colchoneros uzbierali imponującą liczbę 50 oczek na półmetku sezonu i pewnie zmierzają po mistrzostwo kraju.

Niestety, w ostatnich tygodniach z obozu Atletico nie płyną jednak dobre wieści. Kolejni, ważni dla Diego Simeone, zawodnicy, uzyskują pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. W poniedziałek do tego grona dołączyło dwóch kolejnych.

Jako pierwsi wyizolowani zostali podstawowy środkowy obrońca drużyny, Mario Hermoso, a także prezentujący bardzo wysoką formę jako wahadłowy lub skrzydłowy Yannick Carrasco. Niedługo później dołączył do nich Joao Felix. Poniedziałkowy trening przed spotkaniem z Celtą Vigo został przerwany w oczekiwaniu na otrzymanie wyników pozostałych testów. Wcześniej pozytywne rezultaty otrzymali Hector Herrera oraz Thomas Lemar. Zwłaszcza utrata Francuza może być bolesna dla Diego Simeone. Argentyńczyk przywrócił go bowiem na poziom, jaki prezentował jeszcze w czasach gry dla AS Monaco.

Los Colchoneros mogą być relatywnie spokojni o swoją sytuację w lidze, ale rozprzestrzenienie się koronawirusa może być kluczowe w kontekście walki z Chelsea w Lidze Mistrzów. Dziś pisaliśmy o tym, że pierwsze spotkanie Atletico z The Blues może zostać przeniesione do Warszawy.

Komentarze