Sergino Dest w meczu z Athletic Bilbao Pressfocus

Barcelona poinformowała, że kontuzji doznał Sergino Dest. Uraz Amerykanina wyklucza go z udziału w niedzielnym El Clasico.

• Sergino Dest doznał kontuzji w czwartkowym meczu Ligi Europy
  • Uraz Amerykanina potwierdziła Barcelona
  • Piłkarz ten nie pomoże Barcelonie w El Clasico

Dest oficjalnie niedostępny

W miniony czwartek Barcelona rozegrała rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europy. Blaugrana wyruszyła do Stambułu, aby wyeliminować Galatasaray, które na Camp Nou wywalczyło bezbramkowy remis. Turecka drużyna prowadziła u siebie, ale ostatecznie przegrała 1:2. Tym samym to przedstawiciel La Ligi awansował do ćwierćfinału.

Zespół Xaviego okupił czwartkowe zwycięstwo kontuzją swojego prawego obrońcy. Spotkania nie był w stanie dokończyć Sergino Dest. Amerykanin opuścił boisko w 56. minucie, a jego miejsce zajął Ronald Araujo.

Dest w piątek przeszedł szczegółowe badania. Wykazały one u zawodnika kontuzję mięśnia dwugłowego lewego uda. Uraz ten wyklucza go z gry na około trzy tygodnie. – Zadowolony z wczorajszego zwycięstwa, ale naprawdę rozczarowany kontuzją ścięgna podkolanowego. Będę ciężko pracować, aby jak najszybciej wrócić – tak za pośrednictwem Twittera napisał Dest.

Trzy tygodnie przerwy Desta oznaczają, że rzecz jasne nie pomoże on Barcelonie w niedzielnym El Clasico. To kolejny defensor wykluczony z udziału w tym spotkaniu przez kontuzję. Z tego samego powodu dla Realu Madryt nie będzie mógł zagrać Ferland Mendy.