Kolejny mecz bez porażki Celty Vigo

Zawodnicy Celty Vigo
Zawodnicy Celty Vigo PressFocus

Celta Vigo zremisowała w La Liga z Athletikiem Bilbao 0:0. Tym samym gospodarze są niepokonani już od trzech spotkań ligowych. Dla rywali z Bilbao to natomiast drugi kolejny mecz bez wygranej na krajowym podwórku. Oba kluby mają po 34 oczka i są sąsiadami w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa spotkania w Vigo była kiepskim widowiskiem. Obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Najwięcej emocji dostarczyła sytuacja z 30. minuty. Wtedy to okazję miał Alejandro Berenguer, lecz uderzył obok bramki. Do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego trafienia i mieliśmy nadzieję, że zmieni się to po zmianie stron…

Druga połowa także nie dostarczyła zbyt wielu wrażeń. Oba kluby miały zaś spore problemy z rozmontowaniem defensywy przeciwników. Siedem minut po zmianie stron na uderzenie zdecydował się Nolito. Na posterunku był jednak Unai Simon. Kilka minut potem niecelnie przymierzył zaś Berenguer. W doliczonym czasie gry obok bramki uderzył natomiast Francisco Beltran. Ostatecznie niedzielne spotkanie zakończyło się zatem bezbramkowym remisem.

Aktualnie gracze gospodarzy zajmują dziewiąte miejsce. Piłkarze klubu z Vigo mają 34 punkty. Athletic Bilbao jest jedną pozycję niżej. Jak na razie zawodnicy tego zespołu zdobyli dokładnie tyle samo oczek.

Co czeka oba kluby w następnej kolejce La Liga? Celta Vigo zmierzy się na swoim terenie z Realem Madryt. Natomiast rywale z Bilbao podejmą u siebie SD Eibar.