Kolejny piłkarz rozstał się z Realem Madryt

Isco
Isco Pressfocus

Kontrakt Isco z Realem Madryt jest ważny tylko do 30 czerwca tego roku. Hiszpan po tym czasie rozstanie się z klubem. 30-latek opublikował pożegnalny wpis.

  • Sezon 2021/2022 był dla Isco ostatnim w barwach Realu Madryt
  • Kontrakt Hiszpana nie zostanie przedłużony
  • 30-latek pożegnał się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych

Dziewięć lat i basta

Hiszpańscy dziennikarze od wielu miesięcy informowali, że wraz z końcem sezonu 2021/2022 Real Madryt opuści trzech piłkarzy. W gronie tym są Gareth Bale, Marcelo oraz Isco. Z tej trójki zdecydowanie najmniej dla Królewskich zrobił hiszpański pomocnik, który na Santiago Bernabeu trafił dziewięć lat temu.

Isco do Realu trafił z Malagi za 30 milionów euro. Z perspektywy czasu była to dobra inwestycja, ponieważ 30-latek miał świetne momenty w ekipie Królewskich, dla których rozegrał 353 spotkania. Strzelił w nich 53 gole oraz zaliczył 56 asyst. Od dłuższego czasu nie dawał jednak drużynie tego, czego od niego oczekiwano. Rozstanie jest zatem korzystne dla obu stron.

Kiedy byłem w Maladze, wiedziałem, że muszę odejść. Byłem dogadany z innym zespołem, ale Real Madryt zapukał do moich drzwi, a Realowi Madryt nie można i nie powinno się odmawiać, choć zawsze są wyjątki – napisał Isco w mediach społecznościowych. – 9 lat później kończy się mój pobyt w klubie, który umożliwił mi spełnienie wszystkich marzeń, jakie miałem, gdy byłem dzieckiem – dodał 30 latek.

Ponieważ bez wątpienia zachowam to, co dobre, i mam nadzieję, że wy też to zrobicie! Chcę podziękować moim kolegom z drużyny, trenerom, personelowi technicznemu, fizjoterapeutom, pracownikom Valdebebas i Santiago Bernabeu za całą pracę, miłość i wsparcie, którego wszyscy potrzebują i którego nigdy mi nie brakowało. Chciałbym również podziękować kibicom, którzy przyjęli mnie w niesamowity sposób od pierwszego dnia i którzy towarzyszą tej drużynie w każdym zakątku świata! – przekazał Isco.

Czytaj także: Real zatrzyma weterana. Nowy kontrakt gotowy

Komentarze