Kolejny remis Hiszpanii z Portugalią

Hiszpania - Portugalia
Hiszpania - Portugalia Pressfocus

Hiszpania bezbramkowo zremisowała z Portugalią w meczu towarzyskim. Jest to trzeci remis z rzędu między tymi reprezentacjami. Selekcjonerzy obu reprezentacji nie oszczędzali swoich najlepszych zawodników i wystawili mocne jedenastki na to spotkanie.

Mimo, że był to tylko mecz towarzyski, to obaj szkoleniowcy nie oszczędzali swoich najlepszych zawodników. W składzie Portugalii nie zabrakło Cristiano Ronaldo, Joao Felixa czy też Diogo Joty. Natomiast w pierwszym składzie La Furia Roja wystąpili Thiago, Llorente czy też Morata. W pierwszej połowie Hiszpanie zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili stworzyć sobie groźnej sytuacji bramkowej.

W 23. minucie wydawało się, że wynik meczu otworzył Jose Fonrte, ale arbiter Craig Pawson dopatrzył się faulu. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Ferran Torres, ale piłkarz Manchesteru City przestrzelił. Wynik do przerwy to bezbramkowy remis.

Nieco ciekawsza była druga połowa. W 54. minucie obok prawego słupka strzelił Alvaro Morata, a chwilę później Sarabia uderzył nad poprzeczką. W 69. minucie blisko wyjścia na prowadzenie byli Portugalczycy. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił w pole karne Bruno Fernandes. Do centry wyskoczył Cristiano Ronaldo, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

W doliczonym czasie gry Alvaro Morata trafił tylko w poprzeczkę, dlatego w meczu nie oglądaliśmy bramek. To trzeci remis z rzędu w meczach między Hiszpanią a Portugalią.

Komentarze