Kolejny zawodnik Realu zaraził się koronawirusem

Alvaro Odriozola
Alvaro Odriozola Pressfocus

Real Madryt w oficjalnym komunikacie poinformował, że Alvaro Odriozola uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Podobny los spotkał niedawno Davida Alabę, a jeszcze wcześniej Karima Benzemę.

  • Kolejny zawodnik Realu Madryt ma problemy zdrowotne
  • Królewscy poinformowali, że pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał Alvaro Odriozola
  • Hiszpański defensor trafi teraz na izolację

Wracają demony z poprzedniego sezonu

Real Madryt w sezonie 2020/2021 nie zdołał ponownie wygrać La Ligi. Ponadto odpadł na wczesnym etapie Pucharu Króla. W Lidze Mistrzów osiągnął półfinał. Być może Królewscy poradziliby sobie lepiej w minionej kampanii, gdyby nie kilkadziesiąt absencji z różnych powodów. Zinedine Zidane niemal w każdym tygodniu miał ograniczone pole manewru w kwestii wyboru składu. Notorycznie ktoś wypadał z powodu kontuzji, bądź zarażenia koronawirusem.

Przed startem nowego sezonu Real zmienił trenera od przygotowania fizycznego. W Madrycie mieli nadzieję, że dzięki temu ich sytuacja kadrowa się polepszy. Dotychczas nic takiego nie miało miejsca.

Kilka dni temu Królewscy poinformowali, że pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał David Alaba. Nowy nabytek Realu został poddany izolacji. Taki sam los czeka Alvaro Odriozolę, o czym poinformował klub w oświadczeniu.

Hiszpański defensor nie wziął udziału w sobotnich zajęciach. Na izolacji będzie przebywał aż uzyska dwa negatywne wyniki testów PCR. Wobec tego Odriozola nie pomoże drużynie w meczu towarzyskim z Milanem, który zaplanowano na 8 sierpnia.

Czytaj także: Nowy nabytek Królewskich z koronawirusem

Komentarze