Kolejny Złoty But w rękach Messiego

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Lionel Messi wygrał swój szósty Europejski Złoty But, który został przyznany piłkarzowi za największą liczbę ligowych bramek strzelonych w jednej z najlepszych lig europejskich.

Czytaj dalej…

Argentyńczykowi udało się w tym sezonie aż 36 razy skierować futbolówkę do siatki przeciwnika w ramach zmagań La Ligi. Na drugim miejscu uplasował się Kylian Mbappe, zawodnik Paris Saint-Germain, który zdobył 34 gole.

Przypomnijmy, że jest to już trzeci rok z rzędu, kiedy Lionel Messi zdobywa tę nagrodę. Ogólnie jest to już jego szósty Europejski Złoty But w karierze. Drugi w tej klasyfikacji jest Cristiano Ronaldo z czterema wyróżnieniami.

Warto wspomnieć, że Lionel Messi stał się drugim najstarszym graczem któremu został przyznany Złoty But. Bardziej zaawansowany wiekowo był tylko Hugo Sanchez, który odebrał nagrodę w 1990 roku.

– Złoty But? Nie myślę o tej nagrodzie. Nadal cierpię z powodu porażki z Liverpoolem. Zawiedliśmy jako zespół a to dla mnie najważniejsze w tym sezonie – skomentował wyróżnienie Argentyńczyk.

Komentarze