Koniec ery w Realu Madryt. Kapitan opuszcza klub

Sergio Ramos
Sergio Ramos Pressfocus

Real Madryt wydał komunikat, w którym poinformował, że Sergio Ramos nie przedłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu. Jutro o 12:30 klub ze stolicy Hiszpanii pożegna swojego kapitana.

  • Sergio Ramos nie podpisze nowego kontraktu z Realem
  • Hiszpański defensor spędził w klubie z Madrytu 16 lat
  • Przyszłość 35-latka pozostaje niewiadomą

Real potwierdził medialne spekulacje

Przez wiele miesięcy hiszpańskie media informowały o tym, że Sergio Ramos nie przedłuży kontraktu, który wygasa wraz z końcem czerwca tego roku. Fani Realu mieli jednak nadzieję, że to nieprawdziwe informacje, a kapitan Królewskich chce jedynie w ten sposób ugrać dla siebie lepszy kontrakt. Tym razem prasa nie pomyliła się.

Real zaoferował Ramosowi roczny kontrakt z obniżką dotychczasowej pensji o 10%. 35-latek twierdził rzekomo, że to niegodne zachowanie. Za lata świetnej gry dla drużyny zasłużył sobie na lepsze warunki. Nie potwierdził tego jednak w minionym sezonie. Hiszpański defensor rozegrał łącznie tylko 21 spotkań. Nie wystąpił między innymi w spotkaniu przeciwko Atletico, czy Barcelonie.

Jeszcze dziś (16 czerwca), AS podał informacje, że Ramos stawił się w poprzedni piątek w klubie i rozmawiał z prezesem Florentino Perezem. Atmosfera tego spotkania była dobra, ale nie podano nic konkretnego. Teraz już je znamy.

Z Madrytu odchodzi legenda

W Realu Ramos spędził 16 lat. Do Madrytu trafił jako 19-latek z Sevilli. Na Estadio Santiago Bernabeu miał iście królewską karierę. Z drużyną wygrał 22 trofea. Zdobył między innymi czterokrotnie Ligę Mistrzów i pięć mistrzostw Hiszpanii. Ramos opuszcza klub jako legenda.

– Królewscy opublikowali komunikat, w którym znajdują się następujące informacje. – Real Madryt komunikuje, że jutro, w czwartek 17 czerwca, o 12:30 odbędzie się akt instytucjonalny w hołdzie i pożegnaniu naszego kapitana Sergio Ramosa w obecności naszego prezesa Florentino Pereza – czytamy.

Co z przyszłością Ramosa? Wciąż ma przed sobą kilka sezonów kariery. Media wymieniały wiele klubów, do których może trafić. Najczęściej pojawiało się Paris Saint-Germain, ale nie brakowało także obu Manchesterów, czy Sevilli.

Czytaj także: Varane w naszej jedenastce pierwszej kolejki Euro 2020!

Komentarze