Koniec serii Valencii, przełamanie Rayo

Po zdobyciu jednego punktu w dziewięciu spotkaniach, Rayo Vallecano pokonało przed własną publicznością niepokonaną od trzech miesięcy w La Liga Valencię 2:0 (1:0). Bramki dla zespołu walczącego o utrzymanie zdobyli De Tomas oraz Mario Suarez.

Czterech zmian po porażce z Eibarem dokonał w wyjściowej jedenastce Rayo trener Paco Jemez – miejsca Dimitrievskiego, Amata, Medrana i Alvaro Garcii zajęli Galvez, Advincula, Embarba i Alberto Garcia. Na pięć korekt po ograniu Realu zdecydował się za to Marcelino Garcia Toral – Garay, Wass, Guedes, Soler i Gameiro zostali zastąpieni przez Gabriela, Roncaglię, Cherysheva, Torresa i Minę.

Sporo działo się na murawie Campo de Futbol de Vallecas już w pierwszym kwadransie gry – najpierw dwie sytuacje stworzyła sobie Valencia, ale minimalnie niecelne uderzenie oddał Torres, a chwilę później Torres w ostatniej chwili został zatrzymany przez Garcię.

W 27. minucie, w polu karnym gospodarzy doszło do kontrowersyjnej sytuacji – Rodrigo padł w polu karnym po kontakcie z Galvezem, a arbiter zdecydował się na podyktowanie bardzo “miękkiej” jedenastki. Fatalne uderzenie z rzutu karnego oddał jednak Dani Parejo i bramkarz Rayo uchronił swój zespół przed stratą gola.

Pięć minut później sytuacja brutalnie zemściła się na Nietoperzach po drugiej stronie boiska – Embarba poradził sobie z rywalami na prawym skrzydle i posłał futbolówkę wzdłuż lini piątego metra, a z niewielkiej odległości piłkę do siatki skierował De Tomas.

W 49. minucie, bliscy wyrównującej bramki byli goście z Walencji, ale z niewielkiej odległości pomylił się Kondogbia. W kolejnych minutach, Nietoperze naciskały coraz bardziej – w 64. minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Parejo, a chwilę później, Garcia wybronił silny strzał Guedesa zza pola karnego.

W końcówce spotkania na boisku panował spory chaos – piłkarze Valencii nie byli w stanie sklecić porządnej sytuacji, a zwycięstwo w doliczonym czasie gry przypieczętowali gospodarze. W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał Mario Suarez.

Kiedy następne mecze?

Dziś końca dobiegły dwie serie – Rayo w dziewięciu poprzednich ligowych spotkaniach zanotowało osiem porażek i jeden remis, natomiast Valencia na ligowego pogromcę czekała od piątego stycznia, kiedy to górą okazało się Deportivo Alaves. Rayo walkę o utrzymanie kontynuować będzie w meczu z Athletikiem Bilbao, natomiast Valencia na zwycięską ścieżkę będzie chciała wrócić w konfrontacji z Levante.

Rayo Vallecano – Valencia CF 2:0 (1:0)

1:0 De Tomas 32′
2:0 Mario Suarez 90+1′