Koniec telenoweli z Dembele – Francuz zostaje na Camp Nou!

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Dobiegła końca telenowela związana z przedłużaniem kontraktu Ousmane Dembele z FC Barcelona. W czwartek kataloński klub oficjalnie ogłosił, że francuski skrzydłowy zostaje na Camp Nou do 2024 r.

  • Jeszcze tego lata, Osumane Dembele miał oferty z Chelsea FC i PSG
  • Żadna z tych propozycji nie satysfakcjonowała jednak otoczenia francuskiego skrzydłowego
  • Ostatecznie, Francuz podpisał nowy, dwuletni kontrakt z FC Barcelona

Xavi wywalczył kontrakt dla Dembele

30 czerwca 2022 dotychczasowa umowa Ousmane Dembele z FC Barcelona dobiegła końca. Od lipca, 25-letni skrzydłowy był wolnym zawodnikiem, a jego usługami poważnie zainteresowane były Chelsea FC oraz PSG. Zarówno z Londynu, jak i z Paryża nie napłynęły jednak żadne satysfakcjonujące oferty, zatem w grze pozostawało tylko dogadanie się z włodarzami z Camp Nou.

Blaugrana nie była jednak skora do żadnych kompromisów. Jej propozycja była znane otoczeniu 27-krtonego reprezentanta Francji od dłuższego czasu – umowa do 2024 r. oraz obniżenie zarobków, wynikające z faktu, że kataloński klub musi zacisnąć pasa, aby dalej móc ściągać czołowych piłkarzy świata.

Przedstawiciele Dembele doskonale zdawali sobie sprawę z tego faktu, stąd też przyjęli ofertę Barcy. Skrzydłowy, który w minionym sezonie rozegrał we wszystkich rozgrywkach 32 spotkania, w których zdobył 2 bramki i zaliczył aż 13 asyst, jeszcze przez dwa lata zatem będzie występował na Camp Nou. W przedłużeniu umowy przez Francuza, dużą rolę odegrał Xavi, który ostro naciskał zarząd FCB, aby nie rezygnował tak łatwo z 25-latka.

Przeczytaj również: Dembele uzgodnił warunki dwuletniej umowy z gigantem La Liga

Komentarze