Dwóch piłkarzy na wylocie z Realu Madryt

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Sezon 2022/23 w wykonaniu Realu Madryt jak na razie jest bezbłędny. Królewscy mimo dość ograniczonej kadry wygrywają kolejne mecze i mają na koncie komplet zwycięstw. Latem z klubem prawdopodobnie pożegna się dwóch zawodników, którzy nie pełnią w drużynie zbyt dużej roli. Mowa o Marco Asensio i Mariano Diazie.

  • Marco Asensio i Mariano Diaz pełnią w tym sezonie marginalną rolę w Realu Madryt
  • Hiszpan jest sfrustrowany swoją sytuacją i chciałby grać częściej
  • Kontrakty obu zawodników wygasają wraz z końcem sezonu, a media nie mają wątpliwości, że to ich ostatni sezon w barwach Królewskich

Kilku piłkarzy pożegna się z Madrytem wraz z końcem sezonu

Latem Real Madryt sprowadził zaledwie dwóch nowych piłkarzy, jednak Carlo Ancelotti zapewniał, że kadra jest kompletna i klub nie potrzebuje kolejnych wzmocnień. Patrząc na wyniki jakie osiągają w sezonie 2022/23 Królewscy trudno odmówić Włochowi racji. Nawet bez kontuzjowanego Karima Benzemy Los Blancos kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. 

Ancelotti nie stosuje w drużynie zbyt wielu rotacji, na czym niestety cierpią zawodnicy rezerwowi. Sfrustrowani swoją sytuacją są chociażby Nacho Fernandez i Eden Hazard, którzy chcieliby odgrywać większą rolę w sukcesach Realu. Na bocznym torze znajdują się też Marco Asensio i Mariano Diaz, którzy według doniesień dziennikarzy ASa, niemal na pewno latem pożegnają się z klubem. 

Kontrakty obu zawodników wygasają wraz z końcem sezonu i nie zanosi się, żeby miały zostać przedłużone. Co więcej, klub próbował się jeszcze przed startem rozgrywek pozbyć Mariano, który nie przejawiał jednak chęci porzucenia roli etatowego rezerwowego Królewskich. Asenso w ubiegłym sezonie mógł pochwalić się przyzwoitymi liczbami, jednak w rozgrywkach 2022/23 przegrywa rywalizację o miejsce w składzie nawet z Hazardem, który gra częściej od niego.

Sytuacja ta mocno frustruje Asensio, który nie wyklucza nawet przenosin do FC Barcelony. Ta zdaniem mediów wykazuje zainteresowanie sprowadzeniem go po sezonie.

Czytaj też: Varane: Tchouameni to kompletny piłkarz

Komentarze